جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در کمک به هموطنان کرامت انسانی حفظ شود

امام جمعه دیر گفت: افراد آبرومندی که وضعیت خوبی ندارند اما به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کنند را شناسایی و رسیدگی کرد. به گونه ای که کرامت انسانی آنها حفظ شود.

آخرین اخبار
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیر صبح امروز در آیین تکریم از ایتام با تبریک میلاد امام علی(ع) و روز پدر، گفت: برگزاری این مراسم در چنین روزی در راستای عمل به توصیه امیرالمومنین(ع) مبنی بر احترام و تکریم ایتام است. امسال اگرچه بخاطر شرایط کرونایی مراسم اعتکاف نداریم، اما بجای آن می توانیم کارهای خیر انجام داده و با حل مشکل یک مسلمان دل او را شاد کنیم.

وی ادامه داد: در جامعه افراد بی سرپرست داریم و یا کسانی که پدر و مادر از دست داده اند و به سختی زندگی می کنند که باید آنها را حمایت کنیم.

حسینی با تقدیر از تلاش های نهادهای حمایتی، عنوان کرد: افراد آبرومندی که وضعیت خوبی ندارند اما به نهادهای حمایتی مراجعه نمی کنند را شناسایی و رسیدگی کرد. به گونه ای که کرامت انسانی آنها حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه در انفاق باید همه جوانب را بسنجیم، اضافه کرد: با این حال گاهی اوقات برای تشویق دیگران به انفاق باید چنین برنامه هایی را برگزار کرد.

امام جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: با تاسی به مولا امیرالمومنین (ع) به موسسات خیریه که گام های بلندی در راستای سرپرستی ایتام و خانواده های بی سرپرست برداشته اند، کمک کنیم.
وی تاکید کرد: در خط ولایت و علی(ع) حرکت کنیم.

عضو بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه ها شعبه دیر گفت: این خیریه از سال ۹۶ با اهداف کمک رسانی به نیازمندان در شهر دیر راه اندازی شد.

حسین احمدی افزود: در حال حاضر این شعبه ۹۷ خانوار تحت پوشش دارد که ۴۱ خانوار آن از افراد بی سرپرست و یتیم هستند که ۱۲ نفر حامی دارند.

وی یادآور شد: از خیرین تقاضا داریم با مساعدت های خود در امر کمک رسانی و رفع مشکلات نیازمندان و تحت پوشش قرار دادن ایتام همکاری کنند.

در این آیین از ایتام تحت پوشش خیریه آبشار عاطفه ها شعبه شهر دیر و بخش آبدان تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !