جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تخریب ساخت و سازهای غیر قانونی و چند نکته

مدتي است كه از تخريب برخي باغ‌شهرها و منازل مسكوني كه گفته مي شود به صورت غير قانوني ساخت وساز شده است خبرهاي متعدد به گوش مي رسد .

آخرین اخبار
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مدتی قبل به دستور دادگاه تعدادی باغ ویلا در حاشیه ی بندر دیر کنگان تخریب شد که اعتراض امام جمعه ی دیر را دربارهی شیوه و چگونگی این اقدام به دنبال داشت.

مدتی بعد نیز برخی منازل مسکونی در شهرک شهید گنجی برازجان به دلیل ساخت و ساز غیر قانونی تخریب شدند که اعتراض گسترده صاحبان این منازل را به دنبال داشت.

همین اقدام موجب شد در دی ماه مالکان این منازل مقابل فرمانداری تجمع اعتراض آمیز داشته باشند.

استدلال مالکان این بود که زمین ها را از مالک مشخص خریداری کرده اند و حالا که با فروش دار و ندارشان در این گرانی و فشار سخت معیشتی قصد برپا کردن آلونکی برای خود بوده‌اند ناگاه در یک شب تمام زحمات و دار و ندارشان تخریب شده و این ایشان هستند و میلیونها بدهکاری و خسارت.

حرف حساب مالکان این بوده که اگر ساخت و ساز دراین زمین ها غیر قانونی است قبل از هر اقدامی جلوی ساخت وساز گرفته شود وبه فروشندگان این زمین ها اجازه قطعه قطعه کردن و فروختن آن ها به مردم ندهند.  در مورد باغ شهرهایی نیز که در برخی نقاط استان فروخته می شود دادگاه و سازمان جهاد کشاورزی باید با دقت بیشتری اقدام کنند.

برخی از این باغ‌شهر ها نه تنها لطمه ای به کشاورزی نزده اند بلکه موجب رونق کشاورزی و کاشت صدها درخت ثمری و با فایده شده اند. به تعبیر آیت الله رییسی رئیس قوه قضاییه آلونکی چهل تا تا پنجاه متری هم در آن ساخته اند.

در برخورد با باغ شهرها نیز باید با تدبیر لازم برخورد شود به گونه‌ای که هم حقوق عمومی در نظر گرفته شود ، هم حقوق مردم و صاحبان این باغ‌شهرها و در این مورد همه را با یک چوب نرانند.

اخبار این برخورد ها‌ی سلبی درفضای مجازی انعکاس خوبی نداشته، علاوه بر آنکه موجب تاثیر منفی بر افکار عمومی می شود باید ملاحضات  امنیتی را نیز مد نظر قرار داد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !