جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

سرپرست سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر :

توقف چاپ دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی

دیری گفت: طرح توقف صدور دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی در استان بوشهر اجرا شد.

آخرین اخبار
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس دیری  بیان کرد: بنا به دستور سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، از اول اسفند ماه صدور و چاپ دفترچه‌های درمانی در سامانه سازمان تامین اجتماعی متوقف شده است.

وی افزود: البته اعتبار دفترچه‌های قبلی که در دست بیمه شده‌ها است همچنان به قوت خود باقی است و بیمه شده‌ها می‌توانند از همان دفاتر درمانی تا آخرین برگه آن استفاده کنند.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر عنوان کرد: رویکرد سازمان تامین اجتماعی اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک است که قدم به قدم در حال اجرایی کرده آن هستیم.

وی بیان کرد: چنانچه بیمه شده‌های ما به مراکز درمانی مراجعه کردند و امکانات استفاده از نسخه الکترونیک را نداشتند یا اینکه با قطعی سامانه مواجه شدند چه در موضوع قطع اینترنت یا مشکلات در سامانه سازمان تامین اجتماعی، آن مرکز درمانی می‌تواند به صورت کاغذی و در سربرگ درمانگاه نسخه نویسی را انجام دهد که بیمه شده‌های ما با ارائه این برگه‌ها به داروخانه یا مراکز درمانی دیگر می‌توانند از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.

دیری ادامه داد: همچنین اگر بیمه شدگان ما به هر شکلی با مشکل مواجه شدند می‌توانند مشکلات خودشان را از طریق سامانه ۱۴۲۰ و یا  به صورت تلفنی با شماره تلفن ۱۴۲۰ پیگیری کنند.
وی گفت: روش برخورداری بیمه‌شده‌های ما از خدمات درمانی در بستر نسخه الکترونیک با ارائه کارت ملی و افرادی که زیر ۱۸ سال هستند و کارت ملی ندارند با ارائه شناسنامه است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر تاکید کرد: هدف ما حذف کامل دفترچه کاغذی از سیستم درمانی است تا بیمه‌شده‌ها و بازنشسته‌ها بتوانند راحت‌تر از خدمات درمانی استفاده کنند و به دنبال آن  با حذف دفترچه درمانی و استفاده کمتر از کاغذ به حفظ طبیعت نیز کمک می‌کنیم.
۹۳۰ هزار نفر در استان بوشهر بیمه شده اصلی و تبعی تامین اجتماعی هستند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !