جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مسئول سازمان بسيج اساتيد استان بوشهر:

باید ظرفیت اساتید دانشگاه را در جهت اهداف انقلاب اسلامی بالفعل کنیم

گرگين با اشاره به مأموريت بسيج اساتيد، گفت: اساتيد دانشگاه‌هاي ما مي توانند در هر 7 محوري كه مقام معظم رهبري بيان داشتند، اعم از علم و پژوهش، اخلاق و معنويت ، مباحث اقتصادي ، سبك زندگي اسلامي ، و ديگر محور ها نقشي محوري ايفا كنند.

آخرین اخبار
۰۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

باقرگرگین مسئول سازمان بسیج اساتید بوشهر اظهار کرد: باید ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاه را در این جهت بالفعل کنیم، شرایط گام دوم انقلاب اسلامی به گونه‌ای است که اگر همه این ظرفیت‌ها پای کار نیایند و توانمندی‌ها و تخصص‌های خود را به کار نگیرند اهداف گام دوم انقلاب قطعاً محقق نخواهد شد.

وی بیان کرد: بر همین اساس اساتید دانشگاه‌ها در بستر بسیج اساتید به عنوان یک قشر نخبه، سرنوشت ساز و توانمند در این مسیر هدایت خواهند شد.

گرگین افزود: طرح کلی ما در مسیر تحول بسیج اساتید برای رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، این است که برای همه‌ی گروه‌ها و تخصص‌های دانشگاهی هسته‌های مشورتی و کارگرو‌ه‌های علمی تعریف کنیم که در آن اساتید پیرامون نقشی که در گام دوم انقلاب اسلامی و مسائل و اهدافی که مد نظرآن است، گفت و گو و هم اندیشی کنند و حتی طرح‌های پژوهشی تدوین کنند.

مسئول سازمان بسیج اساتید بوشهر ابراز کرد: تلاش ما این است همه گروه‌های تخصصی با تمام ظرفیت‌هایی که دارند، با زمینه‌ی تخصصی که دارند در راستای اهداف انقلاب اسلامی ورود کنند و بتوانند با راهبری داتشگاه‌ها، هدفمندی و یکپارچه سازی که توسط بسیج اساتید صورت می گیرد توان و وظیفه‌ی خود را در قبال انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران بجا آورند.

وی عنوان کرد: در راستای طرحی که گفته شد هدف ما این است که ارتباط بین دانشگاه‌ها و بسیج اساتید با یک نگاه تخصصی و مسئله محور در مسیر تحقق اهداف ببیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی پیش رود. هر استادی با هر تخصصی ناظر به اهداف و محورهای هفت‌گانه‌ی بیانیه‌ی گام دوم انقلاب، برای آنها مسائلی را تعریف خواهیم کرد و به واسطه‌ی کانون‌های بسیج اساتید که در هر واحد دانشگاهی فعال است، با بدنه‌ی گروه‌های تخصصی ارتباط برقرار خواهیم کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد بوشهر گفت: تلاش ما به سمت جذب حداکثری است و هر استادی در این مسیر بتواند نقشی ایفا کند جذب می‌شود و با توجه به تخصص‌های آنها گروه‌بندی خواهند شد که حلقه‌های متعدد علمی ایجاد شود. همچنین همه‌ی بدنه و ظرفیت دانشگاهی ما درگیر اهدافی که در بسیج اساتید وجود دارد شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه با رؤسای همه‌ی دانشگاه‌ها در ارتباط هستم و از نزدیک همه آنها را می شناسم، تصریح کرد: به واسطه‌ی اینکه بنده در دانشگاه آزاد مسئولیت داشته‌ام، رؤسای دانشگاه‌ها را به خوبی می شناسم و تفاهم نامه‌های متعددی را با هم امضا کرده ایم؛ همچنین در شوراهای متعدد دانشگاهیان که متشکل از مسئولین مختلف دانشگاه‌های استان بوده حضور داشته‎‌ام.

گرگین افزود: شناخت متقابل بین بنده و رؤسای دانشگاه‌ها وجود دارد و تعامل خوبی برقرار است که امیدواریم در ادامه با هم افزایی و تعامل بیشتر بتوانیم اهداف انقلاب اسلامی و کشورمان ایران را در مسیر پیشرفت و تعالی به پیش ببریم.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !