یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

پروژه‌های اقتصاد مقاومتی با ۵هزار میلیارد تومان در استان بوشهر اجرا می‌شودر

آخرین اخبار
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی، رویکرد استان بوشهر بر توجه به پروژه‌های دریا محور و در این راستا این استان از ظرفیت بالای در عرصه ساحل و دریا برخوردار است.

وجود طولانی‌ترین مرز دریایی با خلیج‌فارس یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که در این راستا اقتصاد دریا محور به ویژه در عرصه اجرای طرح‌های تولیدی، برنامه‌های مهمی تدوین و معرفی شده است.

طرح‌های زیستی، حمل و نقل دریایی، صنایع پشتیبانی و شیلاتی از جمله طرح‌های حوزه دریا در استان تعریف شده که بر اساس این قابلیت‌ها پروژه‌های اقتصاد مقاومتی تدوین و به سرمایه‌گذاران معرفی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به تشکیل جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دستور کارهایی که در این جلسه مورد توجه و بررسی قرار گرفت استفاده از ظرفیت‌های دریا در توسعه استان بود.

علی درویشی با اشاره به حضور رئیس کمیته توسعه دریامحور مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست افزود: وی در این نشست بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در توسعه طرح‌های تولیدی در سواحل تاکید کرد.

وی، با تاکید بر توجه به رویکردها در استفاده از ظرفیت دریا در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: پیشرفت فیزیکی طرح‌های اقتصاد مقاومتی در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و دستگاه‌ها موظف به ارائه آن شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی بوشهر اجرای ۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری بیش از ۷ هزار میلیارد تومان و ۹ هزار فرصت شغلی در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجرا است.

درویشی با اشاره به تدوین طرح‌های جدید اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر بیان کرد: این پروژه‌ها در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای اجرا در سال آینده است که ۳۲ پروژه جدید علاوه بر پروژه‌های قبلی ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به ساز و کارها و ظرفیت‌هایی که در ستاد اقتصاد مقاومتی و دستگاه‌ها با رویکرد توسعه استان وجود دارد بر توجه به نظریات پارک علم و فناوری و دانشگاه‌های خلیج‌فارس و علوم پزشکی بوشهر تاکید شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی بوشهر تصریح کرد: ۳۲ پروژه اقتصاد مقاومتی به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر وصول شده که مجموع اعتبارات استانی، ملی و حجم تسهیلات بانک‌ها که باید به این پروژه‌ها پرداخت شود ۵ هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها است.

درویشی اضافه کرد: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف سال آینده عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود و انتظار می‌رود که زمینه اشتغال ۲ هزار نفر فراهم شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !