چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

در نشست با موکب‌داران استان بوشهر

مشارکت ۳۰۰ متخصص بوشهری در عتبات عالیات/ موکب‌داران بوشهری ۳۱۳ تبلت بین نیازمندان توزیع کردند

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: مردم در این راستا هزار و ۳۰۰ نیروی کار متخصص به کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعزام و در کار ساخت و ساز حرم‌ها مشارکت داشته‌اند.

آرشیو اخبار
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالرضا مطاف رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر ظهر شنبه در نشست با موکب‌داران استان بوشهر اظهار کرد: استان بوشهر ۶۴ موکب در مسیرهای ارتباطی میزبان استان‌های هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد دارد.

وی با اشاره به اینکه سه هزار نفر از مردم استان بوشهر به مدت پنج سال نذرهای خود را ارسال می‌کنند، افزود: مردم استان در هفت سال گذشته در ساخت ۳ نیم ضریح حضرت عباس (ع)، امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) مشارکت کردند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر خاطرنشان کرد: مردم در این راستا هزار و ۳۰۰ نیروی کار متخصص به کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعزام و در کار ساخت و ساز حرم‌ها مشارکت داشته‌اند.

وی بیان کرد: در شرایط کرونایی و برگزار نشدن راهپیمایی اربعین حسینی، موکب‌داران استان در ایام ماه محرم و صفر ۱۴ میلیارد تومان در قالب کمک‌های مومنانه به نیازمندان پرداخت کردند.

مطاف عنوان کرد: این خدمات در قالب توزیع بسته‌های معیشتی، کمک به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، خدمات‌رسانی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، لوازم بهداشتی و دستکش بوده است.

وی با اشاره به توزیع تبلت میان دانش‌آموزان نیازمند استان، خاطر نشان کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه، موکب‌داران استان بوشهر ۳۱۳ دستگاه تبلت در اختیار دانش‌آموزان استان قرار دادند و در این راستا در ایام محرم و صفر ۱۰ هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی تهیه و توزیع شد.

مشارکت در کمک‌های مومنانه

محمدتقی ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، گفت: موکب‌ها در ایام کرونا خدمات زیادی به جامعه و محرومان ارائه کردند و این کمک‌ها ادامه دارد.

محمدتقی ایرانی افزود: موکب‌های استان بوشهر به عنوان پایگاه عظمت، برکت، خیرخواهی و دیانت در کربلا، نجف و سایر محورها برای ادامه خدمت به مردم محروم و آسیب دیده راه‌اندازی شوند.

وی تصریح کرد: اربعین نماد اقتدار، عظمت اسلام، رمز ماندگاری و جاودانگی این فرهنگ تفکر عاشورایی امت اسلام است.

ایرانی با بیان اینکه کنگره عظیم جهانی اربعین حسینی سمبل مقاومت در برابر جبهه باطل و یزیدیان است، تاکید کرد: کنگره اربعین حسینی آوردگاه به‌عنوان آوردگاه بازماندگان عرصه خون و شهادت تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه عشق و علاقه مردم به امام حسین (ع) قابل وصف نیست، افزود: اوج این علاقه و عشق در ایام تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی متبلور می‌شود.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !