جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

سهمیه ی استخدام ۵۰ درصدی همچنان روی کاغذ

سالهاست که از تصویب و ابلاغ مصوبه استخدام 50 درصدی در پارس جنوبی می گذرد ولی همچنان شاهد هستیم که اولویت استخدام شامل نیروهای غیر بومی می شود.

آخرین اخبار
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

با ظهور پارس جنوبی انقلاب صنعتی بزرگی در جنوب استان شکل گرفت، احداث پالایشگاه های بزرگ گاز و تاسیسات پتروشیمی آلودگی های فزاینده ای دارد که روز به روز هر چه بیشتر دامن مردم استان به خصوص شهرستان عسلویه را دربر می گیرد.

با مصوبه ۵۰ درصد اشتغال نیروهای بومی در دولت نهم این امید ایجاد شد که در نگاهی عدالت گرایانه حقوق مردم و جوانان جویای کار استان حفظ شود و با اشتغال ۵۰ درصد از مجموع نیروهای پارس جنوبی برخی از مشکلات ناشی از استقرار پارس جنوبی ترمیم شود.

سالهاست که از تصویب و ابلاغ این مصوبه می گذرد ولی همچنان شاهد هستیم که اولویت استخدام شامل نیروهای غیر بومی می شود.

در این خصوص نه مدیران استانی ، نه مدیران پارس جنوبی و نه مدیران وزارت نفت پاسخگو نیستند.این مصوبه ای است که متاسفانه فقط روی کاغذ مانده و حقوق مردم استان بوشهر ضایع شده است.

این در حالی است که استان های مجاور بر استخدام نیروهای بومی اصرار دارند. اخیرا مدیر کل کار استان خوزستان بیان کرد که استخدام نیروهای غیر بومی در خوزستان ممنوع است و طبق مصوبه شورای تامین شرکت های صنعتی ، پتروشیمی ، نفت ، فولاد و کشاورزی در استان برای استخدام نیروهای کار جدید ملزم به بکارگیری افراد بومی هستند.

از مسئولان استانی و مدیران پارس جنوبی انتظار است پاسخگوی مردم استان بوشهر باشند.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !