شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جوابیه مدیریت بیمارستان شهدای خلیج فارس در پی درج یک خبر

در پی درج خبر سپاس با عنوان "اخراج زوج جهادگر و ورود فامیلها به مجموعه درمان استان بوشهر" مدیریت بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جوابیه صادر کرد.

آخرین اخبار
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در پی درج خبر سپاس با عنوان “اخراج زوج جهادگر و ورود فامیلها به مجموعه درمان استان بوشهر” مدیریت بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جوابیه صادر کرد.

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی سپاس

جناب آقای شجاعی

سلام علیکم

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر در پی درج مطلبی در پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی سپاس مورخه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ در آن سایت با عنوان ” در دانشگاه علوم پزشکی چه خبر است؛ اخراج زوج جهادگر و ورود فامیلها به مجموعه درمان استان بوشهر” از مدیر مسئول این پایگاه خبری، اجتماعی و تحلیلی درخواست می‌شود تا بر اساس ماده ۲۳ قانون مطبوعات جوابیه این مرکز آموزشی و درمانی را به‌منظور تنویر افکار عمومی نیز درج کند.

متن این جوابیه به این شرح است:

به دنبال درج خبری با عنوان “در دانشگاه علوم پزشکی چه خبر است” در یکی از رسانه‌های محلی استان بوشهر مطالب زیر به‌منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رسد:

در ابتدا از عموم مردم، سازمان‌ها، نهادهای نظامی و انتظامی و به ویژه اصحاب رسانه که از زمان شیوع کرونا تاکنون در کنار مدافعان سلامت استان قرار داشته‌اند و برای ارتقای سواد سلامت جامعه در مقابله با کرونا تلاش نمودند صمیمانه قدردانی می‌نماییم.

به استحضار می‌رساند در خبر منتشرشده چند موضوع مطرح‌شده است که نشان عدم اطلاع دقیق دوستان عزیز از صحت مطالب و نشر عجولانه آن در این برهه حساس و شرایط خاص مبارزه با کرونا است.

از یاد نبریم که همدلی و همراهی همگان برای ایجاد فضایی دور از تشنج و تشویش در این مقطع که بیش‌ازپیش ضرورت دارد به ویژه آنکه کرونای جهش‌یافته انگلیسی در استان همسایه شیوع پیداکرده است.

مطلب نخست درباره «اخراج زوج جهادگر» صحیح عنوان نشده است، به همین منظور برای شفاف‌سازی راجع به این مطلب به اطلاع می‌رساند درحالی‌که کارکنان تمامی بخش‌های مراکز درمانی استان در بحران مبارزه با کرونا مانند اغلب کادر درمان کشور حتی باوجود بازنشستگی، داشتن بیماری‌های زمینه‌ای و شرایط خطرناک مواجه با بیماران کرونا و … هم نوعان خود در بیمارستان را رها نکرده و در این راه نیز شهیدی تقدیم به جامعه نمودند، یکی از بانوان قراردادی شاغل در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس که رابطه استخدام قراردادی با این مرکز داشت باوجود تعهد خدمت در محل کار خود حاضر نشد و علیرغم پیگیری‌های مکرر کارگزینی بیمارستان و همکاری همه‌جانبه حتی تعیین محل خدمت ایمن برای ادامه خدمت، به محل کار خود مراجعه ننموده و پس از مدتی با اعلام وجود مشکلات شخصی استعفای خود را اعلام نمود.

از طرفی همسر ایشان پیش‌ازاین در سال ۹۱ نیز از رییس وقت بیمارستان به دلیل برخورد نامناسب با ارباب‌رجوع و عدم تکریم همراهان بیمار تذکر کتبی دریافت نموده است و متأسفانه وی همچنان با ادامه رفتارهای توهین‌آمیز به مراجعین و با ترک محل خدمت و ایجاد نارضایتی برای ارباب‌رجوع مشکلاتی را ایجاد نموده و با این وجود چندین بار از طرف رییس بیمارستان به فرد موردنظر فرصت جبران و برگشت به کار داده شد ولی متأسفانه فقط رویه تکرار تهدید کادر فداکار و وظیفه‌شناس درمان را ادامه داده است که به‌منظور تکریم و احترام به حقوق بیماران و همراهان آنان در بیمارستان، به هیئت تخلفات دانشگاه معرفی و برابر مقررات اداری و قانونی با وی برخورد صورت گرفته است.

مطلب دیگر در خبر منتشرشده درباره استخدام نیروهای ۸۹ روزه بود و عنوان شد که بستگان رییس بیمارستان و کادر درمان استخدام‌شده‌اند. این در حالی است که در شرایط شیوع کرونا افراد واجد شرایطی که داوطلب کار در بیمارستان‌های کرونا هستند می‌توانند با نام‌نویسی در سایت وزارت بهداشت به مدت معین ۸۹ روز برای خدمت‌رسانی به مردم به کار گرفته شوند، در همین مدت افراد بسیاری باشهامت و شجاعت وارد بخش‌های کرونایی و پشتیبانی شدند و خدمات شایانی را به بیماران و پرسنل ارائه داده‌اند، علاوه بر این سازوکار و روند جذب این افراد نیز فرایند مشخصی دارد. لازم به ذکر است نام‌نویسی و به‌کارگیری نیروی ۸۹ روزه برای داوطلبان همچنان نیز ادامه دارد.

موضوع مطرح‌شده بعدی پیرامون انتصاب رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر است، پیش از هر چیز لازم به ذکر است که با نگاهی گذرا به لیست تشکیلات و ردیف‌های شغلی وزارت بهداشت که در آن رشته‌های دارای شرایط احراز پست ریاست بیمارستان‌ها به‌وضوح بیان‌شده است درمی‌یابیم که اولین اولویت ذکرشده برای این پست نه‌تنها پزشکی نبوده بلکه رشته مدیریت بیمارستانی است ضمنا وی فارغ التحصیل مقطع دکتری تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیئت علمی علوم پزشکی بوشهر است.

این انتظار از اصحاب رسانه وجود دارد که قبل از نشر مطالب این‌چنینی، مطالعه حداقلی پیرامون تشکیلات اداری سازمان‌ها داشته باشند.

به خاطر داشته باشیم که در دوران مدیریت فعلی مراکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و قلب بوشهر به ویژه از آغاز شیوع کرونا تاکنون خدمات ارزنده‌ای به مراجعین ارائه‌شده است و در همین مدت و باوجود شرایط دشوار، تجهیزاتی به بخش‌های مختلف این دو مرکز اضافه‌شده تا ارائه خدمت بدون توقف صورت گیرد.

در اینجا به‌روز چند موضوع پیرامون همین مطلب می‌پردازیم؛

از آغاز شیوع کرونا تا پایان بهمن سال جاری در مجموع ۱۶ هزار و ۹۴ نفر به اورژانس کووید ۱۹ در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس مراجعه نموده و از خدمات آن برخوردار شده‌اند.

و در همین مدت ۴۸۴۰ نفر در بخش‌های کرونایی این مرکز بستری شدند که بیش از ۹۰ درصد از مراجعین با حال عمومی خوب و نسبتاً خوب ترخیص شده‌اند.

هم‌زمان در مرکز قلب موارد زیر محقق شده است:

۱. خرید و راه‌اندازی دستگاه آنژیوگرافی دوم

۲. به‌روزرسانی و راه‌اندازی مرکز ام آر ای

۳. خرید و تجهیز مانیتورهای بخش سی‌سی‌یو

۴. راه‌اندازی و تجهیز ای سی یو دوم

۵. خرید و راه‌اندازی دستگاه بالن پمپ اتاق عمل

۶. خرید و نصب و راه‌اندازی دو دستگاه الکتروکاردیوگراف

۷. خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه الکتروکوتر جدید

۸. خرید و نصب و راه‌اندازی دو عدد اره استرناتوم مخصوص عمل جراحی قلب

۹. نصب و راه‌اندازی ماشین دیالیز دوم

۱۰. نصب و راه‌اندازی دستگاه RO پرتابل

در حال حاضر بخش ام آر آی مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر که سال گذشته به‌روزرسانی شده با یکی از به‌روزترین دستگاه‌های تصویربرداری موجود در کشور فعال است و به مراجعین خدمات ارائه می‌دهد.

دستگاه سنگ‌شکن اطفال و بزرگ‌سالان نیز توسط متخصصین مربوطه بکار گرفته‌شده و در حال ارائه خدمات به مراجعین است.

در رابطه با دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز در حال حاضر یکی از مجهزترین دستگاه‌های موجود در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس فعال است.

با مشاهده بخش کوچکی از خدمات ارزنده صورت گرفته‌شده در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و مرکز قلب بوشهر این سؤال پیش می‌آید که این خدمات در دوران مدیریت چه افرادی صورت گرفته است؟

در پایان به اطلاع می‌رساند که مجموعه مدیریتی مراکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس و قلب بوشهر همواره با آغوش باز از انتقادات سازنده و دلسوزانه همه آحاد جامعه به ویژه اصحاب رسانه استقبال می‌نماید و این توقع و انتظار نیز وجود دارد که در شرایط حساس مبارزه با کرونا نسبت به درج مطالب، مطالعه و آگاهی لازم صورت گرفته تا انگیزه مدافعان سلامت برای ادامه این راه دشوار کم نشود.

آمار عملکرد مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر از مرداد ۹۷ تا بهمن ۹۹ نیز در فایل پیوست ارسال می‌شود.

روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !