جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم خبر داد:

موافقت وزیر صمت با صدور مجوز مجتمع فولاد بوشهر

عبدالکریم جمیری با اشاره به دیدار خود با وزیر صمت گفت: در این دیدار برای راه اندازی مجتمع فولاد بوشهر با ظرفیت تولید یک‌میلیون و 500 هزار تن محصول، راه اندازی واحدهای صنعتی راکد، ایجاد زیرساخت‌های مناسب در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان، استقرار صنایع مونتاژی مانند خودروسازی و لوازم خانگی در استان و ایجاد مجتمع‌های کارگاهی برای استقرار کارگاه‌های تولیدی مقیاس کوچک رایزنی شد.

آرشیو اخبار
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استان بوشهر با وجود منابع خدادادی در حوزه دریا، انرژی و دسترسی به آب‌های بین المللی جهت صادرات محصولات، استعداد بالقوه‌ای برای احداث صنایع بزرگ و استراتژیک دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ایجاد توسعه پایدار و متوازن در استان و استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، در دیدار اخیر با وزیر صمت برای صدور مجوز مجتمع فولاد بوشهر در بندرگناوه مذاکراتی صورت گرفت و ایشان به شرط تأمین خوراک لازم با احداث آن موافقت کردند. ظرفیت تولید سالانه این مجتمع یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن است، مجتمع فولاد بوشهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه ذوب آهن، تولید آهن اسفنجی، ورق، میلگرد و تیرآهن به صورت مستقیم برای ۱۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد و با تأمین کامل نیاز استان، ۵۰ درصد نیز صادرات محصول خواهد داشت.

جمیری اشاره کرد: سرمایه گذار پروژه برای تأمین خوراک این مجتمع، معدنی را در استان خراسان رضوی خریداری کرده است و پیش بینی می شود با تأمین زمین لازم ظرف مدت ۲ سال پروژه به بهره برداری برسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خاطرنشان کرد: استان بوشهر رتبه اول کشور از نظر میزان درآمد سرانه و رتبه سوم کشور در زمینه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد ولی با مشکلات عدیده ای در حوزه صنایع پایین دستی و خرد روبروست. با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص حمایت از تولید کالای داخلی، بنده با همراهی کارشناسان حوزه صنعت بازدیدهای مستمری برای عارضه یابی از شرکت های مستقر در مناطق ویژه اقتصادی و شهرک های صنعتی استان انجام می دهیم.

وی با بیان اینکه شرکت پلی استر آریان بوشهر با ظرفیت ۶ هزار تن الیاف پلی استر در سال از جمله شرکت‌هایی است که سال ۸۵ در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به بهره‌برداری رسیده است، افزود: این شرکت از سال ۱۳۹۲ به دلیل مشکلات عدیده راکد شده است، کارگروه تسهیل و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان برای راه اندازی مجدد این طرح و اشتغال مستقیم ۶۸۰ نفر مصوباتی داشته که باید تأمین مالی آن توسط سندیکایی با عاملیت بانک صنعت و معدن و بانک‌های ملت، تجارت و صادرات انجام شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و کاربرد محصولات این شرکت در البسه بیمارستانی یکبار مصرف و البسه استریل ایزوله و ماسک، در دیدار با وزیر صمت برای راه اندازی مجدد آن پیگیری کردیم و وزیر در این خصوص دستور اقدام فوری صادر کردند.

جمیری اضافه کرد: منطقه ویژه اقتصادی در محل تقاطع خطوط انتقال نفت، میعانات گازی، اتیلن در شمال استان بوشهر، زمینه ای برای توزیع عادلانه سرمایه‌گذاری و ایجاد توسعه متوازن صنعتی در شمال و جنوب استان بوشهر است، این پروژه در سال ۹۶ کلنگ زنی شده و مجوز ارزیابی زیست محیطی آن توسط سازمان حفاظت از محیط زیست کشور صادر شده است.

وی بیان کرد: در نشست با وزیر صمت برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان همچنین معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران توانمند در زمینه تکمیل زنجیره ارزش صنایع میان دست و پایین دست پتروشیمی پیگیری شد و وزیر به شرکت شهرک‌های صنعتی دستور پیگیری و اقدام داد.

رئیس مجمع نمایندگان استان تأکید کرد: وزیر صمت برای سرمایه گذاری سازمان‌های توسعه‌ای ایدرو و ایمیدرو در اجرای طرح‌های فولادی، تولید صفحات خورشیدی، تولید لاستیک سنگین و تکمیل زنجیره صنایع پایین دست پتروشیمی با توجه به فراهم بودن زیرساخت های مناسب در شهرستان های دیلم و گناوه دستورات لازم را صادر کردند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرستان بوشهر به دلیل نزدیکی به دریا و وجود زیرساخت های تولید انرژی، شرایط مناسب برای استقرار یکی از صنایع تولیدی بصورت مونتاژ قطعات منفصله، از جمله خودروسازی و لوازم خانگی دارد، به وزیر محترم صمت پیشنهاد دادیم با مشارکت مجموعه هایی مانند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و یا تولید کنندگان خارجی در این زمینه پیگیری شود و ایشان دستور دادند مطالعات لازم برای اجرای یکی از این طرح ها انجام شود.

جمیری گفت: تسهیل شرایط تولید کود شیمیایی فسفات در استان بوشهر، اصلاح حقوق دولت در بهره برداری از معادن، استفاده از ظرفیت های شرکت مپنا برای احداث مجتمع های تولید پراکنده برق در شهرک‌های صنعتی استان، ایجاد مجتمع های کارگاهی برای استقرار کارگاه های تولیدی مقیاس کوچک و پرداخت تسهیلات کم بهره به کارگاه‌ها از دیگر مواردی بود که در این دیدار پیگیری و وزیر صمت برای اجرایی شدن آنها قول مساعد داد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !