جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

در پی عدم نظارت مسئولان استان:

افزایش سرسام آور قیمت شن و ماسه در استان

با بی توجهی و عدم نظارت دستگاه‌های مسئول، ظرف 6 ماه گذشته معدنکاران دو بار اقدام به افزایش قیمت شن و ماسه و مصالح تولیدی کردند و باعث بروز مشکلات جدی برای شهروندان استان شدند.

آرشیو اخبار
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در ادامه گرانی‌های سرسام آور اقلام مختلف در استان که کمر مردم خصوصاً قشر مستضعف را خم کرده، مدتی است قیمت شن و ماسه که تولیدات کارگاه‌های استانی است به‌صورت بی‌قاعده افزایش پیدا کرده است. همین امر بر قیمت نجومی مسکن نیز تأثیر مضاعف گذاشته است.

این درحالی‌است‌که یکی از دلایل افزایش اقلام، گران شدن دلار است و این گرانی باید شامل کالاهای وارداتی شود. شن و ماسه و سایر مصالح معدنی که تولیدات داخلی است، نباید همپای کالاهای وارداتی گران شود.

بر اساس شنیده‌ها، معدنکاران ظرف ۶ ماه گذشته دوبار قیمت مصالح تولیدی را افزایش داده اند، بار اول در مرداد ماه و  از ۲۴ هزار تومان به ۳۵ هزار تومان و اخیراً در بهمن ماه از ۳۵ هزار تومان به ۴۶ هزار تومان افزایش داده اند.

بدیهی است عدم نظارت دستگاه‌های ذیربط خصوصاً سازمان صنعت، معدن و تجارت باعث شده که صاحبان این کارگاه‌ها بدون هیچ نظارتی اقدام به افزایش قیمت شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی کنند.

اما همه ماجرا این نیست. معدنکاران نیز مشکلات خاص خود را دارند.

یکی از معدنکاران در مصاحبه با خبرنگار سپاس علت گرانی شن و ماسه را استهلاک زیاد ماشین آلات کارگاه‌ها برشمرد و اظهار کرد: با توجه به گران شدن دلار و افزایش قیمت لوازم یدکی ماشین آلات، مجبور هستیم که قیمت شن و ماسه و سایر اقلام معدنی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: تاکنون بارها به مسئولان جهت تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای وارد کردن این لوازم مراجعه کرده‌ایم ولی پاسخی نشنیده‌ایم.

این معدن‌دار افزود: چنانچه مسئولان امر از معدنکاران که خود نیز در شرایط سختی به سر می‌برند حمایت کنند ما نیز قیمت شن و ماسه را پایین خواهیم آورد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !