پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دفتر حمایت قضایی از اطفال و نوجوانان راه‌اندازی شد

معاون وزیر دادگستری گفت: در پرتو قانون جدید حمایت از اطفال و نوجوانان، رئیس قوه قضاییه دستور تشکیل دفتر حمایت قضایی از اطفال و نوجوانان صادر کرد و در قوه قضاییه و دادگستری‌ها راه‌اندازی شد.

آخرین اخبار
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمود عباسی در آیین افتتاحیه سیزدهمین مدرسه زمستانه حقوق کودک استان بوشهر با بیان اینکه این برنامه در راستای حمایت از حقوق کودک اجرا می‌شود اظهار داشت: هدف از این برنامه آشنا کردن مردم و مسئولان با چالش‌ها و مسائل و مشکلاتی است که کودکان با آن مواجه هستند.

وی، از شناسایی آسیب‌ها و ناهنجاری‌های قشر کودک و نوجوان خبر داد و بیان کرد: با شناسایی این آسیب‌ها و چالش‌ها با حضور مقامات عالی استانی از جمله امام جمعه، استاندار، رئیس کل دادگستری و دیگر مسئولان آنها مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری، مشارکت همه کنشگران و تشکل‌های مردم نهاد در  بررسی حل آسیب‌ها و ناهنجاری‌های قشر کودک و نوجوان را مورد تاکید قرار داد و افزود: علاوه بر این از همه کسانیکه با کودکان مرتبط هستند، برای مدیریت آسیب‌های کودکان استفاده می‌شود.

عباسی، هم‌فکری و هم‌افزایی برای کنترل تهدیدها و آسیب‌های کودکان را مورد تاکید قرار داد و گفت: با پرهیز از موازی‌کاری برای حمایت همه جانبه از حقوق کودکان باید برنامه‌های مورد نظر انجام شود.

وی با اشاره به قانون جدید حمایت از اطفال و نوجوانان افزود: در این راستا نوآوری و ابتکارت بسیار خوبی به ویژه درحمایت از حقوق کودکان فرآوری ما گذاشته که یکی از اهداف این کنفرانس‌ها و مدرسه  زمستانه حقوق کودک، آموزش به مسئولان و دست اندرکاران این حوزه است.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری با تاکید بر هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در رعایت حقوق کودکان بیان کرد: در این مدرسه و کنفرانس تخصصی، قضات اطفال و نوجوانان، پلیس اطفال، وکلا، تشکل‌های مردم نهاد، سمن‌ها، دبیران و معلمان، مددکاران اجتماعی، اورژانس اجتماعی، کارشناسان بهزیستی حضور دارند.

عباسی با اشاره به تحولات انجام شده در قوه قضاییه تصریح کرد: خوشبختانه با رویکرد قوه قضاییه و تحولات این حوزه به ویژه سند تحول قضایی گام‌ها بلندی فراروی این قوه و راهکارها و راهبردهای مناسبی برای حمایت از حقوق آحاد مردم به ویژه  حقوق کودکان  گذاشته است.

وی با بیان اینکه دادگستری‌ها به ویژه معاونت‌های امور اجتماعی و پیشگیری از جرم که نقش محوری در این حوزه‌ها و بازدارنده دارند تلاش‌های خوبی کرده‌اند خاطر نشان کرد: در پرتو قانون جدید حمایت از اطفال و نوجوانان، رئیس قوه قضاییه دستور تشکیل دفتر حمایت قضایی از اطفال و نوجوانان صادر کرده و این دفاتر در معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و دادگستری‌ها راه‌اندازی شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !