پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اجرای پروژه‌های ۱۰۰هزار مترمکعبی شیرین‌سازی آب دریا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت:پروژه آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۰۰هزار مترمکعب در استان اجرایی شده است. پایداری آب شرب از اولویت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا استاندار، نمایندگان مردم در مجلس، فرمانداران و دیگر مسئولان استان بوشهر همدل در تامین آب شرب استان تلاش می‌کنند.

آخرین اخبار
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه یکی از پروژه‌های مهم تامین آب شرب را اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن دانست و اظهار داشت: برای پایداری تامین آب آشامیدنی طرح‌های مهمی در راستای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن اجرا شده که هم‌اکنون در شهرها و روستاهای مختلف این مهم عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه نخستین پروژه آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر امسال وارد مدار بهره‌برداری شد گفت: این پروژه در روستای زیارت ساحلی شهرستان دشتی با مشارکت بخش خصوصی اجرا و افتتاح شد و روزانه ۶۰۰ مترمکعب آب از طریق شیرین‌‌سازی آب دریا تولید می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اکنون در دیگر روستاهای استان بوشهر پروژه آب‌شیرین‌کن در حال اجرا است افزود: در این راستا برای منطقه شیف، هلیله و بندرگاه آب‌شیرین‌کن‌های ۱۰۰۰ مترمکعبی در حال ساخت است.

حمزه‌پور اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن در نوار ساحلی تنگستان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این راستا آب‌شیرین‌کن ۲۵۰۰  و ۷۵۰۰ مترمکعبی در حال اجرا است که با تکمیل آن مشکل آب شهرها و روستاهای نوار ساحلی تنگستان برطرف می‌شود.

وی، با قدردانی از اصحاب رسانه استان بوشهر در راستای تحقق اهداف شرکت آبفای استان گفت: اکنون بخش عمده‌ای از تامین آب آشامیدنی استان وابسته به دیگر استان‌ها و هزینه تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر برای دولت بسیار بالا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر، هزینه تامین آب از آب‌شیرین‌کن‌ها و انتقال آب از خطوط طولانی ۷۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر را برای دولت بسیار بالا  دانست و بیان کرد: پایداری آب شرب از اولویت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا استاندار، نمایندگان مردم در مجلس، فرمانداران و دیگر مسئولان استان بوشهر همدل در تامین آب شرب استان تلاش می‌کنند.

حمزه‌پور، با بیان اینکه در ۲ سال گذشته اقدامات خوبی و افزایش رضایت‌مندی مردم شده است گفت: در راستا نقش مهم مردم و اصحاب رسانه در فرهنگ بهینه مصرف بسیار حائز اهمیت است که جای قدردانی دارد.

وی، کم کردن وابستگی استان بوشهر به دیگر استان‌ها در تامین آب را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: توسعه پروژه‌ها آب‌شیرین‌کن یکی از این برنامه‌ها است که اکنون ۱۰ درصد آب مصرفی استان بوشهر به میزان ۳۵ هزار متر مکعب از طریق پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه  به ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب پروژه آب‌شیرین‌کن در دست اجرا است گفت: که آب‌شیرین‌کن‌های ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر، ۲۸ هزار مترمکعبی سیراف – جم، و ۱۷ هزار مترمکعبی فاز ۳ تامین کننده آب شهر برازجان به عنوان بزرگترین پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان محسوب می‌شوند.

حمزه‌پور، از وارد مدار شدن فاز نخست آب‌شیرین‌کن‌های ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر و ۲۸ هزار مترمکعب سیراف – جم تا قبل از فصل تابستان سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: پروژه‌های آب‌شیرین‌کن که با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است بر اساس تعهد آنها در زمانبندی تعیین شده وارد مدار تولید می‌شود.

وی، خط انتقال سیراف به جم را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این پروژه با مشارکت وزارت نفت در حال اجرا است که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر هم برای تکمیل آن نیاز دارد که با تکمیل این خط، پروژه آب‌شیرین‌کن، مخازن و تصفیه‌خانه‌های آن مشکل تاریخی شهرستان جم، روستاها و شهرک‌های نفت و پتروشیمی در حوزه تامین آب آشامیدنی برطرف می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه پروژه آب‌شیرین‌کن شیف، هلیله و بندرگاه بوشهر سال آینده تکمیل می‌‌شود افزود: آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعبی تا سال آینده ۵۰ درصد آن و پروژه‌های آب‌شیرین‌کن وحدتیه سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

حمزه‌پور، از بازسازی تصفیه‌خانه بوشیگان کازرون، تامین کننده آب استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای بازسازی این پروژه ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی، با اشاره به اجرای ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: امسال ۴۰ میلیارد تومان برای تسریع در تکمیل آنها اعتبار تخصیص یافته و به ظرفیت ۵ هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح نشت‌یابی و کاهش هدررفت آب از شبکه‌های فرسوده در بوشهر و کنگان خبر داد و تصریح کرد: این پروژه با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان برای نخستین‌بار برای بررسی نشت‌یابی ۵۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی درحال اجرا است.

حمزه‌پور تاکید کرد: با تکمیل طرح یاد شده ۵۰۰ لیتر در ثانیه از هدر رفت آب در شبکه‌های بوشهر و کنگان جلوگیری می‌شود.

وی، میزان کاهش هدررفت آب در بوشهر را ۱۷ درصد دانست و افزود: با تکمیل این پروژه میزان هدررفت آب به کمتر از ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خارج شدن تمام نقاط شهر بوشهر از جیره‌بندی توزیع آب را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: اکنون بخش عمده‌ای از شهر بوشهر از حالت نوبت‌بندی خارج شده و مابقی شهر هم با نوسازی شبکه آبرسانی محقق می‌شود.

حمزه‌پور با اشاره به اینکه در نوسازی شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر عقب‌افتادگی تاریخی داریم گفت:  با توجه به اینکه اعتبارات دولتی پاسخگویی نیاز بازسازی شبکه‌ها نیست از این نظر طرح‌های مهمی از جمله نشت‌یابی شبکه در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !