جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

از ابتدای سال جاری تا کنون:

۱۳۶۰ فرصت شغلی کاریابی برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد شد

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد 1360 فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای سال جاری تا کنون از سر فصل کاریابی خبر داد.

آخرین اخبار
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

احمد لطفی، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال این نهاد اظهار کرد: یکی از سخت ترین فعالیت های اقتصادی ایجاد اشتغال است و ایجاد اشتغال برای محرومان سختی دو چندان دارد زیرا این افراد از سرمایه اولیه محروم هستند و اگر بخواهیم برای محرومان در مناطق محروم ایجاد اشتغال کنیم با مشکلات بیشتری روبرو خواهیم بود که سختی کار را سه برابر می کند.

لطفی بیان کرد: نگه داشت فعالیت های اقتصادی و اشتغال های ایجادی یکی از بهترین راهبردها برای مقاومت در برابر تحریم ها و رشد اقتصادی کشور است که در این راستا کمیته امداد با پیگیری و بالندگی برنامه کاریابی خود سعی در آن دارد تا علاوه بر ایجاد اشتغال های نوپا، خرد و مشاغل خانگی، در عرصه اقتصاد مقاومتی و در حمایت از فعالیت های اقتصادی و کارگاه های تولیدی با تزریق نیروی کار ماهر و ارایه خدمات مختلف به کارفرمایان پذیرنده نیروی کار از بین مددجویان این نهاد، ایفای نقش نماید.

وی گفت : اجرای برنامه کاریابی نیازمند همکاری های چند جانبه بین نهاد مطبوع و سایر دستگاه ها است و لذا به منظور استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها، کمیته امداد اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کانون کارفرمایی انجمن های صنفی دفاتر کاریابی و مشاوره شغلی و مجتمع اقتصادی این نهاد کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر خاطر نشان کرد: در پی انعقاد این تفاهم‌نامه، ضمن ایجاد انسجام در همکاری با مؤسسات کاریابی، پیش بینی می گردد بیش از پیش از ظرفیت گسترده این مؤسسات که سال‌هاست با فضای کسب و کار کشور و کارفرمایان آشنا هستند با هدف سهولت و تسریع در ارایه خدمت کاریابی به مددجویان و کارفرمایان استفاده لازم به عمل آید.

لطفی ضمن اشاره به مزایای این تفاهم نامه، افزود: ضمن استفاده از ظرفیت حداکثری مؤسسات کاریابی که تنوع فرصت شغلی چشمگیری را برای مددجویان این نهاد به همراه خواهد داشت,استفاده از سامانه واحد کاریابی که به تبع آن ایجاد بانک اطلاعات قوی از ظرفیت های شغلی در کشور را ایجاد می نماید نیز بهره مند خواهیم بود.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۳۶۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد از سر فصل کاریابی ایجاد شده است.
انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !