یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فعالیت احزاب سیاسی در استان بوشهر گسترش می‌یابد

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: با صدور مجوز تاسیس احزاب، فعالیت احزاب سیاسی در استان بوشهر گسترش می‌یابد.

آخرین اخبار
۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

خسرو دهقانی مدیر کل سیاسی استانداری بوشهر اظهار کرد: مجوز اولیه تأسیس یک حزب استانی و مجوز شعبه استانی یک حزب سراسری در استان بوشهر صادر شده است.

مدیر کل سیاسی استانداری بوشهر با اشاره به تأیید درخواست تأسیس یک حزب جدید در استان بوشهر در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی وزارت کشور گفت: این حزب می‌تواند اقدام به عضوگیری کند.

خسرو دهقانی افزود: این حزب برای دریافت پروانه فعالیت نهایی باید هیئت مؤسس حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ صدور مجوز تأسیس، نسبت به برگزاری مجمع عمومی و تصویب مرامنامه و اساسنامه مطابق مفاد قانون و همچنین انتخاب شورای مرکزی و بازرسان اقدام کند.

وی اضافه کرد: این حزب باید اسناد تأسیس دفاتر رسمی را حداقل در یک سوم شهرستان‌های استان ارائه کرده و مدارک را برای تأیید پروانه تأسیس حزب به کمیسیون مجدداً ارجاع شود و پس از طی این فرآیندها پروانه تأسیس حزب از سوی کمیسیون ماده ۱۰ صادر خواهد شد.

مدیر کل سیاسی استانداری بوشهر از صدور مجوز برای یک شعبه حزب سراسری در استان خبر داد و گفت: در جلسه کمیسیون ماده کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب همچنین مجوز شعبه استانی یک حزب سراسری در استان بوشهر مورد تأیید قرار گرفته است.

منبع: مهر

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !