یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رضی دربندی:

عود کردن ترامپیست فائزه هاشمی رفسنجانی و اصلاح طلبان

آرشیو اخبار
۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مرحوم هاشمی رفسنجانی در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی نقش موثر و ویژه ای داشته است. او منشأ خدمات زیادی است که قابل انکار نیست. در مقابل شاهد رفتارها و اقداماتی از سوی آن مرحوم بوده‌ایم که متاسفانه چندان سنخیتی با مبانی ناب و اصلی انقلاب اسلامی و امام خمینی ره و بعضا رهنمودهای دینی نداشته است و متأسفانه منشأ بعضی انحرافات در مبانی انقلاب اسلامی نیز شده است که باید در فضایی منصفانه به آن بیشتر پرداخته شود.

خانواده و فرزندان هاشمی رفسنجانی به هر دلیلی نتوانسته یا نخواسته اند در مسیر واقعی و اصیل انقلاب اسلامی قرار بگیرند و از میان فرزندان فائزه و مهدی از همه پر خطاتر بوده‌اند. علاوه بر این، فرزندان مرحوم فاقد هرنوع شایستگی نیز بوده‌اند و تلاش دارند طلب کارانه و پر مدعا بیشتر از نام پدر بخورند تا همت خود و این چالش اصلی زندگی آنها شده است.

اما در رابطه با اظهارات بچه گانه فائزه هاشمی در مصاحبه اخیرش که با تحلیلی آبکی و بدون عمق و شناخت رأی آوردن ترامپ را برای ایجاد فضای باز بیشتر برای ایران مفید می‌دانست لازم است بیشتر و عمیق تر به آن پرداخته شود.

البته در آن مصاحبه در رابطه با سردار سلیمانی و حضور منطقه ای ایران و نظر مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز افاضاتی داشت که مد نظر این مقاله نیست.

اگر کمی دامنه ذهن خود را گسترش دهیم در یک حساب سرانگشتی باید فائزه و اظهاراتش را در مجموعه اصلاح طلبان دید.

اصلاح طلبان و مشخصا خانواده هاشمی رفسنجانی در مقابل تخلفات، خلف وعده‌ها، ناکامی ها و دروغ و فریب های دولت منتسب به خود هیچ پاسخ منطقی به افکار عمومی ندارند و قادر نیستند نابسامانی های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دیپلماسی ناشی از ناکارآمدی دولت خود ساخته را توجیه کنند و اصولا کسی به آن ها اهمیت نمی دهد . پس تنها راهی که باقی می ماند فریب و انحراف افکار عمومی است و این حرکت مدت هاست که شروع شده است. نامه موسوی خوئینی ها، اظهارات تاجزاده و حجاریان و زیباکلام و بعضی شخصیت های همسو و حتی پوستر خیابان انقلاب در همین راستاست و ادامه دارد.

اصلاح طلبان و در رأس آن ها خانواده هاشمی رفسنجانی به واقع از چشم مردم افتاده‌اند و کمتر کسی به آن ها و افکار پوسیده و پر از فریبشان اهمیت می‌دهد و این زجر آور است و برای برون رفت از این بحران لازم است اقداماتی بکنند تا به قول معروف به روی آنتن بیایند.

یکی از راه ها همین حرف های شاذ و خارج از عرف و به قول معروف آلوده کردن آب روان است که برای آنها دو انتظار را متصور است: یکی اینکه آدم های بی اطلاع و بعضا همسو فکر کنند که گویا حرف های مهمی زده شده است اما به قول معروف حرف مفت که خرج ندارد.

دوم اینکه این حرکات و اظهارات باعث نابردباری نظام و نیروهای انقلابی شود و به برخورد با آنها منجر شود که نهایت آرزوی آنهاست که خوشبختانه نظام و نیروهای انقلابی با هوشمندی این طرفند آنها را نیز خنثی کرده است و البته این ها با علم به این به رفتارهای شاذ خود ادامه خواهند داد.تا شاید نتیجه ای بگیرند.

از همه اینها مهمتر دو انتخاب مهم و سرنوشت ساز در پیش است و اصلاح طلبان و دولتیان به شدت نگران نتایج آن هستند آنها هم اکنون مجلس انقلابی را به سختی تحمل می‌کنند و در هراس دولت جوان انقلابی نیز هستند و تلاش دارند تا زمان انتخابات جامعه را ملتهب و دو قطبی نگه دارند تا با ایجاد دوگانه های فریب شاید آب رفته را به جوی بازگردانند.

اما هم نظام و هم نیروهای انقلابی باید تا پایان انتخابات خرداد ماه منتظر این اقدامات باشند و با صبوری و هوشیاری و زیرکی فریب این فضا و و جریانات را نخورند و میدان را به این فرصت طلبان ندهند.

باید دانسته شود که فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه این مسیر را در پیش گرفته اند پس وظیفه دوستان مطلع و آگاه این است که مرتب رصد کنند و اطلاع رسانی کنند تا جامعه بدون التهاب و در فضایی سالم پای به میدان انتخابات بگذارد.

رضی دربندی
دشتستان استان بوشهر

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !