پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

نقشه و سند فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین می‌شود

امام جمعه بوشهر از تهیه نقشه و سند فرهنگ عمومی استان بوشهر خبر داد و گفت: تهیه این سند توسط یک کارگروه موفق در حال انجام و این در حالی است که برای تهیه سند امور اجتماعی، دانشگاه پیام‌نور استان بوشهر متکفل آن شده است.

آخرین اخبار
۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر به صورت ویدئوکنفرانس با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) و با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در مورد مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: استان بوشهر در بخشی از امور پیشرفت قابل توجهی کرده و در برخی از موارد نیاز به توجه ویژه  بیشتری دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر شناخت آسیب‌های اجتماعی را یکی از موارد مهم در جامعه دانست و تاکید کرد: یکی از مسائل مهم جامعه شناخت و عوامل ایجاد آسیب‌ها است که تدوین راهکارهای رفع آن باید همواره مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر بررسی آسیب‌ها و تهدیدها در جامعه تصریح کرد: تهدید زمینه بروز آسیب‌های آینده در جامعه را فراهم می‌کند که در این راستا رفع آسیب‌ها، شناسایی و دفع تهدیدها، فراهم کردن فرصت‌ها و تقویت قوت‌ها باید در اولویت قرار بگیرد.

صفایی بوشهری پدیده طلاق در جامعه را یک آسیب دانست و بیان کرد: طلاق دارای آسیب‌های متعددی از جمله شخصی، خانوادگی و آثار اجتماعی نامطلوب است.

وی شرایط سخت اقتصادی و مشکلات اجتماعی و رفتاری برای اعضای خانواده را از دیگر آسیب‌ها و آثار طلاق دانست و افزود: اموری که سبب ایجاد و بروز طلاق می‌شود باید شناسایی و راهکارها و برنامه‌ریزی لازم برای پیشگیری از بروز آن ارائه و یا کاهش داده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان این که باید با دانش، علم، منطق و دقت عوامل این آسیب بررسی شود گفت: در این راستا باید راهکاری پیشگیری از آن تدوین شود تا این ناهنجاری در جامعه به حداقل برسد.

امام جمعه بوشهر بررسی و شناسایی عوامل فقر حاشیه‌نشینی و ناهنجاری‌ها در مقطع سنی دانش‌آموزان را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر از همان ابتدای تشکیل این شورا از ۱۰ سال پیش کارهای مهمی در بخش پژوهشی بررسی آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های گوناگون انجام شده است.

صفایی بوشهری به سامانه شاد، آموزش فضای مجازی دانش‌آموزان پرداخت و تاکید کرد: عوامل ایجاد مشکلات و آسیب‌‌ها در برخی از دانش‌آموزان در عرصه آموزش فضای مجازی باید بررسی شود و از بروز ناهنجاری‌ها پیشگیری شود.

وی از تهیه نقشه و سند فرهنگ عمومی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تهیه این سند توسط یک کارگروه موفق در حال انجام و این در حالی است که برای تهیه سند امور اجتماعی، دانشگاه پیام‌نور استان بوشهر متکفل آن شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با بیان این که نقشه فرهنگی و اجتماعی استان بوشهر توسط دستگاه‌های مختلف در حال تهیه است تصریح کرد: این اسناد باید تجمع و سپس اولویت‌ها مشخص و عملیات طراحی و اقدامات مورد نظر برای پیشگیری و درمان آسیب‌ها آغاز شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !