پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

حل مشکلات و تامین نیازهای آموزش و پرورش استان بوشهر در اولویت است

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر با این ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی نباید آموزش و پرورش آن دچار کمبود و مشکل باشد و در این راستا تامین نیازهای آموزش و پرورش استان در اولویت است.

آخرین اخبار
۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم گراوند در شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با گرامیداشت ایام فاطمیه و تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و با بیان اینکه  این شورا در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است اظهار داشت: جایگاه استان بوشهر در کنکور سراسری ارتقاء یافته که نشان از موفقیت‌آمیز بودن برنامه‌ریزی آموزش و پرورش است.

وی، از ارتقاء جایگاه استان بوشهر در قبولی کنکور سراسری از رتبه ۲۳ به ۱۱ خبر داد و بیان کرد: جایگاه استان بوشهر در سال‌های قبل در قبولی دانش آموزان در کنکور مطلوب نبود  که خوشبختانه با تلاش‌های آموزش و پرورش و حمایت‌های مسئولان در سالی که گذشت جایگاه قبولی کنکوری‌ها سراسری به ۱۱ ارتقاء یافت که بسیار کار ارزشمند و بزرگی است.

استاندار بوشهر، بزرگترین سرمایه هر جامعه را نیروی انسانی دانست و بیان کرد: اگر در استفاده از  ظرفیت نیروی انسانی توجه ویژه شود قطعا آن استان و متطقه می‌تواند در مسیر بالندگی و رشد بهتر و بیشتری قرار بگیرد.

گراوند با اشاره به اینکه نتایج موفقیت‌های این عرصه در سال‌های آینده بروز می‌کند خاطر نشان کرد: سال گذشته نخستین قبولی رشته پزشکی در شهرستان عسلویه محقق شد که نشان از قرار گرفتن  مناطق مختلف استان در مسیر رشد و بالندگی است.

وی، با قدردانی از اعضای شورای آموزش و پرورش، فرهنگیان و والدین دانش آموزان در  ارتقا جایگاه استان بوشهر در قبولی کنکوری‌ها تصریح کرد: در شرایط کرونایی باید با برنامه‌ریزی در حل مشکلات دانش آموزان استان بوشهر تلاش شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که نباید نبود تبلت در استان بوشهر مانع تحصیل دانش آموزان باشد گفت: باید دغدغه دانش آموزان در تامین ابزار آموزشی از جمله تبلت برطرف شود که در این راستا تاکنون مشکلات اینگونه دانش آموزان حل شده است.

گراوند تامین امکانات آموزشی دانش آموزان را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: استان بوشهر با این ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی نباید آموزش و پرورش آن دچار کمبود و مشکل باشد و در این راستا تامین نیازهای آموزش و پرورش در اولویت است.

وی با تاکید بر توجه ویژه به تامین ابزار و امکانات آموزشی دانش آموزان نیازمند گفت: هرچند از کمک‌های ارائه شده در جنوب استان بوشهر قدردانی می‌شود ولی خیران باید در این عرصه از آموزش و پرورش حمایت ویژه کنند.

وی حمایت از آموزش و پرورش را حمایت از توسعه همه جانبه و پیشرفت استان بوشهر دانست و تصریح کرد: وقتی پیشرفت استان مطرح باشد باید توجه همگانی به آموزش و پرورش بیشتر شود.

استاندار بوشهر با تبریک موفقیت شوراهای آموزش و پرورش بوشهر و منطقه دلوار در  استان گفت: جایگاه برتری شورای آموزش و پرورش شهرستان بوشهر می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر شهرستان‌ها و مناطق باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هم با اشاره به نقش این شوراها در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های آموزشی در نقاط مختلف استان اظهار داشت: ۲ شورای آموزش و پرورش بوشهر و منطقه دلوار به عنوان شوراهای آموزش و پرورش برتر استان بوشهر معرفی شده‌اند.

علیمراد کرمی طرح‌های آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار داد و با اشاره به ارتقاء جایگاه استان بوشهر در قبولی کنکور افزود: جایگاه استان بوشهر در قبولی  دانش آموزان  در کنکور سراسری به ۱۱ صعود کرده ست.

وی با اشاره به تامین ابزار آموزشی دانش آموزان تصریح کرد: تامین تبلت دانش آموزان در اجرای برنامه آموزشی در سامانه شاد مورد توجه قرار دارد  و در این راستا تاکنون ۷ هزار دستگاه تبلت دانش آموزان نیازمند تامین شده‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، از تامین این تبلت‌ها از سوی کمیته امداد، سرانه آموزشی، خیران و مرکز آمار ایران خبر داد و بیان کرد: تاکنون  دانش‌آموزی به سبب نبود تبلت به ترک تحصیل نکرده و همکاری دستگاه‎های اجرایی مختلف و خیران نیک‎اندیش درحل مشکلات آموزش و پرورش امری مهم و ضروری است چراکه کمک به توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود.

در این آیین از مسئولان و اعضای شوراهای آموزش و پرورش بوشهر و منطقه دلوار قدردانی شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !