یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیش از ۲۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی استان بوشهر، بهمن ماه وارد بازار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۲۷۰ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر به بازار عرضه شده است گفت: در بهمن ماه بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول برداشت و وارد بازار می‌شود.

آخرین اخبار
۲۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمد تقی منوچهری با بیان اینکه این استان در عرصه تولیدات محصولات کشاورزی از جایگاه ممتازی برخوردار است اظهار داشت: در عرصه تولید سبزی و صیفی سالانه در استان بوشهر ۹۰۰ هزار تن انواع محصولات تولید و به بازار عرضه می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر عمده محصولات در بخش سبزی و صیفی را گوجه‌فرنگی خارج از فصل دانست و بیان کرد: این محصول در سطح ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تولید می‌شود.

وی از تولید ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۲۷۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شده است.

منوچهری، با بیان اینکه   محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر را بسیار با کیفیت دانست و تصریح کرد: بخشی از محصولات گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای است که به صورت قراردادی خریداری، برداشت و صادر می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر دغدغه اصلی کشاورزان گوجه‌فرنگی کار استان را محدودیت‌های صادراتی و تعرفه‌ها دانست و افزود: محدودیت‌ها و تعرفه‌های وضع شده در عرصه صادرات از فروش محصول جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه ممنوعیت صادرات رب‌گوجه فرنگی تا پایان دی ماه برداشته شده است گفت: باید روند کار به‌گونه‌ای باشد که محدودیت و ممنوعیتی برای صادرات محصول تازه‌خوری و رب‌‌گوجه‌فرنگی به ویژه تا پایان پیک برداشت تا اواخر بهمن ماه نداشته باشیم.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر بیشترین میزان برداشت محصول گوجه‌فرنگی را بهمن ماه دانست و خاطر نشان کرد: در بهمن ماه بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل برداشت می‌شود و همزمان ۲ تا ۳ استان دیگر هم برداشت گوجه فرنگی آنها آغاز می‌شود که لازم تمهیدات ویژه برای صادرات محصول فراهم شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !