جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر:

در همین زمان محدود عوارض واکسن فایزر مشخص شده است/ دشمنی غرب با ایران همچنان ادامه دارد مسئولین مراقب باشند

فولادوند گفت: واکسن ساخت کمپانی فایزر در همین مقیاس محدودی که استفاده شده عوارض قابل توجهی به‌دنبال تزریق آن مشاهده شده است، بنابراین تصمیم نظام اسلامی ما تصمیمی مدبرانه و از سر حکمت است و انشاالله کمافی السابق در این مورد نیز تیر دشمن منش به سنگ خواهد خورد.

آرشیو اخبار
۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مرادعلی فولادوند مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار کرد: تصمیم نظام اسلامی در خصوص عدم استفاده از واکسنهای آمریکائی و انگلیسی یک تصمیم خردمندانه و عاقلانه مبتنی بر تجربیاتی است که حکایت از سالیان طولانی دشمنی آشکار این دو قدرت غربی علیه ملت و منافع ملی ایران اسلامی دارد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: آمریکائی ها و به تبع آن انگلیسی‌ها در چهل سال گذشته از همه تیرهای ترکش خود علیه ملت ما استفاده کردند ولی به لطف الهی و رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری همه تیرهایشان به سنگ خورد و به اهداف پلیدشان نرسیدند.

مرادعلی فولادوند با بیان اینکه دولت زورگو و مستکبر آمریکا در سخت ترین شرایط مانع ورود داروهای حیاتی به کشور شده است، افزود: آمریکایی‌ها مانع ورود داروهای حیاتی برای بیماران خاص به داخل کشور شده‌اند و از فروش این داروها توسط دیگر کشورها به کشورمان نیز جلوگیری می‌کردند، اما مزورانه اکنون حاضر شده‌اند واکسنی را که به اعتراف بسیاری از دانشمندان مراحل تولید آن بطور کامل و علمی طی نشده به کشور ما تحویل دهند.

وی با بیان اینکه در چهل دهه گذشته از دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران کاسته نشده است تأکید کرد: اولاً عقلانیت و تجربیات گذشته حکم می کند که مسئولین مملکتی در مورد دشمنی که هیچگاه در چهل دهه گذشته از دشمنی های او علیه مردم ما کاسته نشده، با احتیاط و درایت کامل برخورد کنند، ثانیاً واکسن ساخت کمپانی فایزر در همین مقیاس محدودی که استفاده شده عوارض قابل توجهی به‌دنبال تزریق آن مشاهده شده است، بنابراین تصمیم نظام اسلامی ما تصمیمی مدبرانه و از سر حکمت است و انشاالله کمافی السابق در این مورد نیز تیر دشمن منش به سنگ خواهد خورد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر تصریح کرد: خوشبختانه کشور ما یکی از با تجربه ترین کشورهای منطقه در تولید واکسن است و سابقه تولید واکسن در ایران به حدود یک قرن می رسد. انستیتو رازی و انستیتو پاستور ایران از حدود یک قرن قبل اقدام به تولید انواع واکسن‌های انسانی و دامی می‌کردند.

مرادعلی فولادوند با اشاره به نقش جوانان در فعالیت‌های علمی بیان کرد: جوانان این مرز و بوم به‌خصوص در دو دهه گذشته ثابت کرده اند که اگر اراده کنند تحت شرایط اضطرار و برای غلبه بر تحریم‌های دشمن، قادرند بسیاری از نیازمندی‌های تجهیزاتی کشور را بومی سازی کرده و تولید نمایند.

وی گفت: نوآوریهای جوانان ما عمدتاً در حوزه هائی بوده و هست که ما تا کنون در آنها تجربه طولانی نداشته ایم مثل صنعت هسته ای و صنایع دفاعی، این در حالیست که ما همانطوری‌که اشاره کردم در حوزه تولید واکسن دارای سابقه و تجربیات ارزشمند و طولانی هستیم، بنابراین انتظار همین بوده و هست که دانشمندان عزیز کشورمان اقدام به تولید واکسن در داخل کشور نمایند تا مردم عزیز ما با خیال راحت و اطمینان قطعی اقدام به دریافت واکسن نمایند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در خصوص همکاری با کشور کوبا در تولید واکسن نیز این نکته قابل ذکر است که کشور کوبا سالهای طولانی است که یکی از کشورهای صاحب تجربه و تکنیک در حوزه بیولوژی مولکولی و بیوتکنولوژیست بنابراین همکاری و تبادل تجربه با این کشور آمریکای لاتین که آنهم دارای سالهای سابقه تقابل با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکاست امری پسندیده و منطقی است و موجب کسب تجربیات بیشتر برای محققان کشورمان خواهد شد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !