پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

رییس سازمان صمت استان بوشهر:

اختصاص ۲ هزارتن روغن به استان بوشهر/مردم از خرید بیش از نیاز روغن خودداری کنند

رییس سازمان صمت استان بوشهر گفت: 2هزار تن روغن خام به استان بوشهر اختصاص یافته که پس از فراوری توسط 4 کارخانه ی روغن به تدریج در استان توزیع خواهد شد.

آرشیو اخبار
۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سید حسین حسینی رئیس سازمان صمت با اشاره به کمبود روغن خوراکی در بازار استان بوشهر، گفت: شرایطی در کشور پیش امد که در تأمین روغن خام مورد نیاز کارخانه های روغن با مشکل مواجه شدیم. با پیگیری‌هایی که از سوی وزرات صمت و بانک مرکزی انجام شد منابع ارزی روغن خام موجود در کشتی هایی که در بنادر پهلو گرفته بودند تأمین و پرداخت شد. این پیگیری ها منجر به ترخیص ۳۰۰ هزار تن روغن خام آزاد سازی شده است. روغن های آزاد شده در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار گرفته و پس از تقسیم بندی در اختیار کارخانه های روغن قرار می گیرد.

رییس سازمان صمت در خصوص نحوه ی توزیع روغن خوراکی تولیدی کارخانه ها، افزود: روغن از سه روش بین مردم توزیع می شود. یک روش فروشگاه های زنجیره ای است که روغن ها در اختیار آن ها قرار می گیرد و آن ها بین مردم توزیع می کنند. روش دیگر اینکه کارخانه ها روغن های تولیدی را بین نمایندگان خود توزیع می کنند. روش دیگر توزیع از طریق شرکت های پخش است. در استان بوشهر ۵ شرکت پخش فعالیت می کنند که روغن های تولید شده را از کارخانه ها دریافت می کنند و در اختیار واحد های صنفی قرار می دهند. و آخرین روش اینکه به هر استان این اختیار داده شده مباشرهایی را معرفی کنند که روغن در اختیار آنها قرار گیرد و از طریق فروشگاه‌های منتخب بین مردم توزیع کنند.

وی اظهار کرد: فروش اجباری یک تخلف است و با واحد های صنفی که مردم را مجبور به خرید کالا در کنار روغن خوراکی می کنند برخورد می کنیم. برخورد با فروش اجباری شرکت های پخش نیز لحاظ شده و به شرکت های پخش در استان ها ابلاغ شده است.

حسینی با اشاره به تخصیص ۲۰۰۰ تن روغن خام از این ۳۰۰ هزار تن به استان بوشهر عنوان کرد: روغن های در نظر گرفته شده برای استان بوشهر در اختیار چهار کارخانه قرار می گیرد فرورد دزفول ، اکسین فرایند گچساران ، فریمکو گچساران و حیات بندرعباس قرار گرفته است. این روغنها از طریق شرکت های بازرگانی به این چهار کارخانه اختصاص یافته . قرارداد ۵۰۰ تن با هر یک از این کارخانه ها بسته شده و که روغن را از شرکت های بازرگانی دریافت می کنند که پس از فراوری توسط مباشرین استان جذب می شوند و در فروشگاه‌ها توزیع می شوند.

رییس سازمان صمت استان بوشهر بیان کرد: با توجه به شرایط موجود در کشور و حساسیت های موجود توزیع کنندگان روغن باید در سامانه ی جامع تجارت ثبت نام کنند و پس از تایید سهمیه ی آنها شارژ می شود.

وی اذعان کرد: آزاد سازی ۳ هزار تنی روغنی که اخیرا اتفاق افتاد نیاز روغن کشور را در این سه ماه پاسخگو خواهد بود و امیدواریم با عرضه ی این روغن به بازار کمبود های کنونی برطرف شود.

حسینی بیان کرد: از مردم خواهشمندیم نسبت به خرید بیش از نیاز روغن خودداری و به مقدار نیاز خریداری کنند. توزیع روغن همچنان پابرجا می باشد و امیدواریم به زودی به شرایط عادی برگردیم.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !