سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

مطالبه‌ای که همچنان ادامه دارد؛

محرومیت شهرستان تنگستان از داشتن درمانگاه دندانپزشکی دولتی

شهرستان تنگستان با جمعیتی بالغ بر 80 هزار نفر جمعیت، از مرکز یا درمانگاه تخصصی دندانپزشکی دولتی محروم است. اهالی این شهرستان برای تعمین سلامت دهان و دندان باید به شهرستان های همجوار جهت مداوا مراجعه کنند.

آرشیو اخبار
۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

شهرستان تنگستان با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر جمعیت، از مرکز یا درمانگاه تخصصی دندانپزشکی دولتی محروم است. اهالی این شهرستان برای تعمین سلامت دهان و دندان باید به شهرستان های همجوار جهت مداوا مراجعه کنند.

در حالی که بسیاری از شهرستان های استان بوشهر از داشتن مرکز یا درمانگاه دندان پزشکی دولتی بهره مند هستند، اما در شهرستان تنگستان این مهم و  مطالبه بحق مردم مورد بی‌توجهی قرار دارد.

اگر فردی درد معمولی دندادن داشته باشد، مجبور خواهد بود مسافتی حدود۶۰ کیلومتر را طی  و برای درمان به شهرستان های همجوار مراجعه کند.

براساس پیگیری‌های خبرنگار سپاس، تنها دندان پزشکی دارای مجوز در شهرستان تنگستان، به شهر اهرم واگذار شده است، اما به دلایلی نا معلوم به شهروندان تنگستانی خدمات دندانپزشکی ارائه نمی‌شود. این بی‌توجهی مسئولیین نسبت به ارائه خدمات باعث گلایه مندی شدید اهالی تنگستان شده است.

این روز ها در نبود پزشکان متخصص، عمومی و دندانپزشک در نقاط محروم مشکلات بسیاری وجود دارد. امیدواریم با اجباری شدن طرح تعهد به خدمت دانشجویان پزشکی در نقاط محروم کشور شاهد جلوگیری از سفرهای بی رویه ، اتلاف وقت ها و هزینه ها در این نقاط شود و در جهت رفع دغدغه و مشکل مردم گامی هرچند کوچک از طرف مسئولین برداشته شود.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !