سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۵۰ درصد جمعیت استان بوشهر از مزایای سهام عدالت برخوردارند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت استان بوشهر از مزایای سهام عدالت برخوردار هستند گفت: ۶۱۰ هزار نفر جمعیت استان بوشهر عضو سهام عدالت هستند که باید در سامانه سجام برای احزار هویت ثبت نام کنند.

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رسول زارعی ظهر امروز در جلسه هماهنگی اطلاع‌رسانی ثبت‌نام مشمولان سهم عدالت در سامانه سجام با اشاره به این که  ۴۹ میلیون نفر در کشور، سهامدار سهام عدالت هستند اظهار داشت: از این تعداد سهم استان بوشهر ۶۱۰ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت استان بوشهر دارای سهام عدالت هستند خاطرنشان کرد: پس از آزادسازی سهام عدالت در نیمه نخست اردیبهشت‌ماه امسال نخستین اقدام این بود که از سهام‌داران خواسته شد تا روش مستقیم یا غیرمستقیم سهام‌داری خود را تعیین کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، روش سهامداری ۳۷۳ هزار نفر سهم‌داران عدالت استان بوشهر را روش غیرمستقیم دانست و بیان کرد: کسانی که در تعیین روش سهام‌داری هیچ اقدامی نکرده‌اند روش غیرمستقیم لحاظ شده است.

زارعی با اشاره به اینکه سهامدارانی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند باید در سامانه سجام  ثبت‌نام کنند افزود: افرادی که ثبت‌نام کنند از مزایای سهام عدالت بهره‌مند خواهند شد.

وی از همه سهامداران عدالت استان بوشهر خواست با رعایت پروتکل‌ بهداشتی و  بیشتر به صورت غیرحضوری و از طریق اینترنت خانگی با مراجعه به سایت سجام نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، با اشاره به جاماندگان از دریافت سهام عدالت تصریح کرد: کمیسیون مجلس شورای اسلامی  برای  ثبت نام ۷ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور طرحی مورد تصویب قرار داده است که به دولت برای جاماندگان مجوز ثبت نام می‌دهد.

زارعی ارزش سهام ۳۷۳ هزار نفر سهام‌دار عدالت روش غیرمستقیم  استان بوشهر در شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی در اوائل مرداد  امسال را ۴۸۰۰ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: ۲ ماه بعد از این رقم به ۶۶۰۰ میلیارد تومان رسید که به نسبت شرایط بازار سرمایه، بورس و ارزش سهام شرکت‌ها این رقم به روز محاسبه می‌شود و دائم در حال تغییر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر هم با تاکید بر ضرورت ثبت نام سهام‌داران سهام عدالت در سامانه سجام گفت: سهامدارانی که روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند لازم است در سامانه سجام «سامانه جامع اطلاعات مشتریان» در راستای تشکیل مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت و انتخاب هیئت مدیره جدید، ثبت نام‌کنند.

سعید زرین‌فر با اشاره به برنامه‌ریزی برای ثبت نام سهام‌داران سهام عدالت در سامانه سجام تصریح کرد: برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا تاکید می‌شود ثبت نام غیرحضوری و اینترنتی از طریق سامانه سجام انجام شود.

وی مجموعه سهام‌داران سهام عدالت در کشور را ۴۹ میلیون نفر دانست و افزود: از این تعداد ۶۱۰ نفر سهام‌دار سهام عدالت در استان بوشهر است که ۳۷۳ هزار سهام‌دار به روش غیرمستقیم ثبت‌نام کرده‌اند که از سهامدارانی که روش غیرمستقیم  انتخاب کرده‌اند تقاضا می‌‌شود نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر شرکت در انتخاب هیئت مدیره مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری، دریافت تسهیلات بانکی، و تخصیص سود سهام را از ویژگی‌ها و مزایای ثبت نام در سامانه سجام دانست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !