جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

پای درس “مردان نادر” در جزیره فارسی

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

علی محمدی: امروز مصادف است با حماسه دستگیری تفنگداران آمریکایی در جزیره فارسی. جزیره ای که برای هر کسی ناشناخته باشد، برای آمریکایی ها آشناست. گویا خداوند این جزیره را ساخته تا در آن “مردان نادر” شیطان را خار کنند.

دوم مرداد ۶۶، امریکایی ها در بزرگترین عملیات حفاظتی دنیا با نام عملیات “اراده جدی”، نفتکش بریجتون را اسکورت می کنند. اما این نفتکش در ۱۳ مایلی جزیره فارسی توسط شهید نادر مهدوی در ناوگروه ذوالفقار، منهدم می شود و اراده شیطان از هم می پاشد.

۱۶ مهر ۶۶ ، آمریکایی ها در حمله به جزیره فارسی ، توسط شهید مهدوی و یارانش خار می شوند  و  قدرت پوشالی برتری هوایی آمریکا را با شکار هلی کوپتر شان تبدیل به ذلت می کنند.

۲۲ دی ماه ۹۴، وارثان شهید مهدوی در جزیره فارسی برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم ۱۰ امریکایی را اسیر می کند و مجددا طعم ذلت و خواری را به آنها می چشاند.

جزیره فارسی نه تنها  مدفون گاه هیمنه امریکا است، بلکه محلی است که راهبرد کاخ سفید را در مواجهه با جمهوری اسلامی به شکست کشانده است. در سال ۹۴ و در بحبوبه ی توافق هسته ای   آمریکایی به دنبال ایجاد این ادراک و انتقال این پیام بودند که امکان رسیدن به استقلال منهای ارتباط با واشنگتن امری محال است و هر کشور مبارزی در نهایت باید مثل ایران تن به پذیرش خواسته های واشنگتن بدهند.

ضمن اینکه خنده ها و قدم زدن های برخی دیپلمات ها در خلال مذاکرات هسته ای باعث شده بود تا جمهوری اسلامی در افکار عمومی منطقه، متهم به سازشکاری با آمریکا یعنی عامل اصلی ناامنی های منطقه بشود. در چنین شرایطی وارثان نادر مهدوی به عنوان اصلی ترین نماد انقلابی گری و مبارزه گری، با دستگیری نظامیان آمریکایی، آن هم همزمان با سخنرانی سالیانه اوباما که در حال رجز خوانی بود، ورق را  کاملا بر گرداند و ضمن تحقیر دشمن، راهبرد و هیمنه واشنگتن را در جزیره فارسی مدفون ساخت.

بزرگترین درسی که در جزیره فارسی نمایان است، ارسال پیام خدا باوری و خود باوری  است.

البته یک پیام مهم هم به سیاسیون دارد. رهبر انقلاب در ۳۰ دی ۹۴ فرمودند: ” جوانهای عزیز سپاه پاسداران  در مقابل تجاوز دشمن از خودشان هویّت و قدرت نشان دادند،دشمن تجاوز کرد، اینها دشمن را محصور کردند. کسانی که مسئولین سیاست هستند، در همه‌ی عرصه‌های جهانی همین‌جور عمل کنند؛ مراقب تجاوز دشمن باشند و ببینند کجا تجاوز میکند، کجا دارد از خطوط تجاوز میکند، و با قدرت جلویش را بگیرند.”

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !