جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

شورای نگهبان به عبارت معکوس درآمد سرانه در بودجه ایراد گرفت/ طرح معکوس درآمد سرانه برگشت خورد

پس از ارائه مستندات حقوقی و منطقی، شورای نگهبان به ماده ۷ طرح اصلاح ساختار بودجه (عبارت معکوس درآمد سرانه) ایراد گرفت. با این حساب حق استان‌های نفت‌خیز در بودجه محفوظ خواهد ماند.

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی آذرماه امسال طرحی را تصویب کردند که بر اساس بند هفتم این طرح دولت را مکلف کردند در تنظیم و تصویب لایحه بودجه سنواتی، توزیع عادلانه بودجه استان‌ها از محل منابع بودجه عمومی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده بر اساس شاخص‌های جمعیت، محرومیت، معکوس درآمد سرانه، نرخ بیکاری و همچنین لحاظ مساحت در توزیع اعتبارات داخل استان مدنظر قرار دهد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود شاخص معکوس درآمد سرانه در این بند باعث شد تا ۲۳ آذر علیه این بند در صحن مجلس نطق و اعلام مخالفت کنم.

ابراهیم رضایی افزود: علی‌رغم مخالفت و در پی تصویب این طرح، از همه ظرفیت‌ها برای اصلاح این طرح استفاده خواهم کرد و مجمع نمایندگان استان بوشهر نیز در نامه‌ای به شورای نگهبان با ذکر دلایلی بر ناعادلانه بودن این طرح و اجحاف در حق استان‌هایی چون بوشهر، خواستار اصلاح این شاخص شده بودند.

وی بیان کرد: کمتر از یک ماه از تصویب این طرح در مجلس، پس از ارائه مستندات حقوقی و منطقی، شورای نگهبان به ماده ۷ طرح اصلاح ساختار بودجه (عبارت معکوس درآمد سرانه) ایراد گرفت. با این حساب حق استان‌های نفت‌خیز در بودجه محفوظ خواهد ماند.

موسی احمدی نماینده جنوب استان بوشهر در خصوص طرح معکوس درآمد سرانه، اظهار کرد: درهنگام تصویب، من به‌همراه ۱۱ نماینده دیگر به طرح مذکور رأى مخالف دادیم.

نماینده جنوب استان بوشهر گفت: معتقد بودیم شوراى نگهبان ایراد خواهد گرفت لذا به‌همراه سایرنمایندگان با شوراى نگهبان مکاتبه وبابعضى ازحقوق‌دانان مذاکراتى به عمل امد.

موسی احمدی تأکید کرد: در نتیجه طرح فوق الذکر به‌لحاظ داشتن ابهام به کمیسیون تخصصى اعاده گردیده است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !