سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

فرماندار بوشهر:

دستگاه‌های مسئول نسبت به ساماندهی ساحل بندر بوشهر اقدام کنند

عباس جمشیدی گفت: برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از وقوع حوادث هریک از دستگاه‌های اجرایی مسئول، مکلف به اجرای مصوبه‌های ساماندهی سواحل در این بندر هستند.

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس جمشیدی فرماندار بوشهر صبح امروز در نشست ساماندهی سواحل شهرستان بوشهراظهار کرد: نصب تابلوها یا دیگر علائم مربوط به سالم یا ناسالم بودن شناگاه‌ها و نبود خطر ناشی از غرق شدگی در سواحل این بندر برای آگاهی شهروندان ضروری است.

فرماندار بوشهر گفت: از حضور سرمایه‌گذار برای ساحل سازی و ساختن پلاژ به منظور استفاده بیشتر از سواحل استقبال می‌شود.

جمشیدی با تاکید بر حفظ حریم ۶۰ متری دریا بیان کرد: براساس قانون هیچ دستگاهی اجازه تصرف حریم ۶۰ متری دریا را ندارد و در زمان حاضر وضعیت شهرستان بوشهر در این زمینه مناسب است.

وی ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه‌ امضا شده بین راه و شهرسازی، استانداری و دانشگاه خلیج فارس قرار است از پارک شغاب تا پارک دانشجو در ساحل بندر بوشهر به هم متصل تا مجموعه پارک و تفریحگاهی خوبی برای مردم باشد و براین اساس دیوارهای برخی تاسیسات موجود در این مسیر باید برداشته شود تا مردم بتوانند از ساحل استفاده کنند.

فرماندار بوشهر تصریح کرد: تلاش می‌شود اگر تصرفی در حریم ۶۰ متری انجام شده و طبق ضوابط نیست عقب نشینی صورت گیرد.

جمشیدی اضافه کرد: با توجه به اینکه ورود آب‌های سطحی به دریا منجر به آلودگی و برهم خوردن اکوسیستم دریا می‌شود انتظار می‌رود با سرعت بخشی در اجرای پروژه فاضلاب نسبت به جمع‌آوری و بی خطرسازی این آب‌ها اقدام شود.

براساس اعلام اداره محیط زیست شهرستان بوشهر پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت از جمله شناگاه‌های این شهرستان است که از جمله آنها شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.

همچنین شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !