سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اطلس آسیب‌های اجتماعی تدوین شود

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: در راستای شناسایی چالش های فرهنگی، نیاز است که اطلس آسیب های اجتماعی تدوین شود.

آخرین اخبار
۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

احمد لطفی امروز در نشست قرارگاه فرهنگی و تربیتی استان بوشهر اظهار کرد: با تدوین اطلس آسیب‌های اجتماعی، فضای مناسب برای اقدامات موثر و راهبردی در زمینه‌های فرهنگی ایجاد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: اگرچه جامعه هدف برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تابعی از سن، جنس و نوع شغل نیست اما با توجه به خطرپذیری سنین زیر ۱۸ سال، نیاز است که فعالیت‌های فرهنگی با اولویت در این بخش دنبال شود.

وی تصریح کرد: هر نوع غفلت سبب می‌شود که با چالش‌های وسیع فرهنگی، اجتماعی و اتلاف منابع انسانی مواجه شویم که در دراز مدت نمی‌تواند تامین کننده نیازهای جامعه باشد.

لطفی ادامه داد: تمرکز بر فعالیت‌های فرهنگی مورد نیاز جامعه و به خصوص در سنین زیر ۱۸ سال سبب می‌شود که زمینه پیشگیری و مراقبت، زمینه توانمندسازی کودکان، نوجوانان و جوانان برای ورود به جامعه فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: در این مسیر نیاز است که در کنار استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، از توان نیروهای مردمی و به خصوص گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم نهاد غیرسیاسی نیز استفاده شود.

لطفی یکی از مهمترین کارکرد قرارگاه فرهنگی و تربیتی استان بوشهر، شناسایی و پرورش نخبگان فرهنگی و معرفی این افراد به عنوان سفیران فرهنگی عنوان کرد و ابراز داشت: ساختار مدرنیته، مخاطرات خاصی نیز با خود همراه دارد که بیشترین تاثیر آن در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی بر جای می‌گذارد که برای کاهش این مخاطرات نیاز است شناسایی و مدیریت به هنگامی انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به وضعیت کرونایی حاکم بر کشور و تاثیر مستقیم بر آموزش و پرورش دانش آموزان، اظهار داشت: انتشار ویروس کرونا، سبب روی آوردن دانش آموزان به آموزش برخط با استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند تبلت و گوشی همراه شده که در کنار فواید وسیع آن خالی از آسیب نیز نمی‌باشد.

وی افزود: ورود دانش آموزان به شبکه‌های اجتماعی اجتناب ناپذیر است اما نیاز است که با شناسایی مخاطرات حضور دانش آموزان در این شبکه ها، با آموزش‌های کاربردی معظلات و چالش‌های موجود نیز به دانش آموزان با زبانی ساده گفته شود تا در معرض آسیب قرار نگیرند.

لطفی با اعلام این که حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز تحت پوشش این نهاد قرار دارند، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های کمیته امداد، توجه به آموزش‌های فرهنگی این خانواده‌ها است که با وجود کانون‌های تربیتی در ایام غیر کرونایی و کرونا، اقدامات مثبت خوبی برای توانمندسازی فرهنگی این خانواده‌ها انجام می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !