جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

ممنوعیت ورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس اقدامی راهبردی

تدبیری که رهبر فرزانه در جلوگیری از ورود واکسن از آمریکا و انگلیس اندیشیدند مثل سایر تدابیر بی‌نظیرشان اقدامی استراتژیک در حفظ سلامتی ملت ایران و تکریم عزت ملتی است که اراده کرده است روی پای خود بایستد و به حیات بزرگ‌منشانه‌اش ادامه دهد‌.

آخرین اخبار
۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مقام معظم رهبری در سخنرانی روز جمعه به مناسبت چهل و سومین سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم، به نکات قابل‌توجه، راهبردی و درس‌آموزی اشاره کردند. اگر همه‌ی کسانی که در هر یک از این محورها مخاطب رهبری هستنداین سخنان را آویزه گوش خود قرار دهند قطعاً در بسیاری از حوزه‌ها کشور ما پیشرفت دوچندان خواهد کرد.

از نکات محوری که مقام معظم رهبری روی آن تکیه کردند ممنوعیت واردات واکسن کرونا از کشورهای آمریکا و انگلیس و تردید نسبت به واردات از کشور فرانسه بود. همان چیزی که با عکس‌العمل منفی رسانه های بیگانه و غرب زدگان داخلی همچون تاج زاده قرار گرفت. استدلال مقام معظم رهبری نسبت به منع واردات واکسن از این دو کشور بر دو اصل اساسی استوار است:

۱. ناکارآمدی و عدم اثرگذاری این واکسن در جلوگیری از شیوع کرونا در کشورهای تولیدکننده. این امری عقلانی است که اگر این واکسن‌ها کارآیی داشتند باید روی مردم خود این کشورها اثر مثبت می‌گذاشت در حالی که طبق آمار روزانه بیشترین مبتلایان به کرونا در همین کشورها هستند. علاوه بر آن تاکنون چندین نفر بر اثر استفاده از این واکسن جان خود را از دست داده اند.

۲. عدم اعتماد به این کشورها با توجه به سوابق سویی که در دشمنی نسبت به ایران داشته‌اند. نگاه این کشورهای استعماری به سایر ملل نگاهی تحقیرانه است و چه‌بسا از رهگذر استفاده از این واکسن بخواهند ملت‌های استفاده‌کننده را در حد موش آزمایشگاهی مورداستفاده قرار دهند.

نکاتی دیگر را نیز در همین خصوص باید اضافه کرد که چرا رهبری معظم به‌صراحت نسبت به ممنوعیت واردکردن واکسن کرونا از این کشورها تأکید کردند.

یکی تأخیر در ارسال واکسن به بهانه تحریم و امروز و فردا کردن‌ها که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم. چه‌بسا همین واکسن تبدیل به ابزاری برای تحقیر ملت ایران از سوی کشورهای زورگویی مثل آمریکا باشد. به عبارتی آمریکا و انگلیس پول را از ایران بگیرند بعداً به بهانه تحریم امروز و فردا کنند و درست مثل برجام برای دست‌یابی به‌حق مسلم مردم کشورمان به التماس بیفتیم. مطمئناً در شأن و جایگاه ملت فهیم ایران نیست که با بی‌کفایتی برخی‌ها چنین اتفاقی رخ دهد.

نکته‌ی بعدی توجه به استعداد و توانمندی علمی و فنی فرزندان ایران‌زمین است. وقتی ما خودمان این توانایی را داریم که واکسنی بسازیم که اطمینان‌بخش است و نتیجه‌اش هم تضمین سلامتی مردم ایران و ایجاد حس خودباوری و اعتمادبه‌نفس است چرا دست نیاز به‌سوی بیگانگان دراز کنیم.

در اینجا می‌طلبد دولتمردان با همکاری مردم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که روز‌ به‌روز آمار مبتلایان به این ویروس منحوس کم شود و در نتیجه تا زمان تولید انبوه واکسن داخلی کمترین خسارت جانی به مردم عزیزمان وارد شود. هر چند در کوتاه مدت واردات واکسن های صد در صد مورد اطمینان از سایر کشورها اشکالی ندارد.

اما این سؤال مطرح است که چرا در این میان رهبری عزیز مجبور می‌شود بر ممنوعیت واردات واکسن کرونا از این دو کشور استعماری تأکید کند؟
سؤال دیگر اینکه چه دلیلی وجود دارد که اپوزیسیون و خودباختگان و مزدوران داخل و خارج به تخطئه این موضع خردمندانه و عزت‌آفرین رهبری بپردازند.

در پاسخ به سؤال اول باید گفت متأسفانه دست‌اندرکاران این دولت نوعی خودباختگی مزمن در برابر آمریکا و کشورهای اروپایی دارند و تصورشان این است که مشکلات مردم ایران به دست این سلطه گران حل می‌شود. بر همین اساس است که همواره در حل مشکلات نگاهشان به غرب است. غربی که برای نابودی ملت ایران دندان‌تیز کرده است. این تدبیر باید به دست مسئولان باشد و نباید آن‌قدر دچار وادادگی شوند که رهبر برای حفظ سلامتی مردم عزیزمان مجبور شوند در تریبون عمومی جلوی این خبط را بگیرد.

در پاسخ به سؤال دوم نیز انتظاری غیر از این وادادگی سیاسی از سوی آن‌هایی که قبله آمالشان جز غرب و فرهنگ منحط غرب نیست وجود ندارد. وقتی عنصر خودفروخته‌ای مثل فائزه هاشمی از اینکه ترامپ از ریاست جمهوری کنار رفته مرثیه‌سرایی می‌کند و می‌گوید من دوست داشتم که ترامپ پیروز شود تا با فشار بر ایران مسئولان جمهوری اسلامی را وادار به تسلیم کند دیگر چه انتظاری از این جماعت وجود دارد که به فکر پیشرفت و سرافرازی ملت ایران باشند؟

در نگاه فائزه‌ی هاشمی باید ترامپ به ایران حمله‌ی نظامی می‌کرد و ایران را به‌اصطلاح ویران می‌کرد تا مسئولان کشور مجبور به تسلیم و تغییر رویکرد شوند؛ چون ترامپ همه‌ی راه‌ها را تا آخرین روزهای حکومتش رفته است و مسئولان ایران تسلیم نشدند. پس تنها راه حمله‌ی مستقیم نظامی مانده بود که خواب نحس فائزه‌ی هاشمی با شکست ترامپ تعبیر نشد.

ناگفته نماند با رویکردی که ملت ایران در دفاع از خودش دارد، اگر ترامپ ده بار دیگر نیز رئیس‌جمهور می‌شد نمی‌توانست ملت ایران را به تسلیم وادار کند. امروز اقتداری که ملت ایران در سطح منطقه و جهان با دست آورده، مثال‌زدنی است و قطعاً عمال جنایتکار آمریکا به خود جرئت حمله‌ی نظامی نخواهند داد.

تدبیری که رهبر فرزانه در جلوگیری از ورود واکسن از آمریکا و انگلیس اندیشیدند مثل سایر تدابیر بی‌نظیرشان اقدامی استراتژیک در حفظ سلامتی ملت ایران و تکریم عزت ملتی است که اراده کرده است روی پای خود بایستد و به حیات بزرگ‌منشانه‌اش ادامه دهد‌.

نویسنده: نصرالله شفغیعی

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !