جمعه ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بمب هسته اى، دیپلماسی انفعالی یا اقتدار و غرور ملى

آرشیو اخبار
۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

شهید فخری‌زاده چه ویژگیهایى و دشمن از ایشان چه تصویری داشت که اینچنین ایشان را به شهادت رساند؟

ترور دانشمند گرانقدر دکتر محسن فخری زاده چرا و چگونه؟

جنگی میان ایران اسلامى و دشمنان داخلى و خارجى در جریان است که اهمیت کمتری از رویارویی‌های مستقیم هشت سال دفاع مقدس ندارد. این جنگ بر سر تمام موضوعات مهم و جنجال برانگیز یعنی برنامه هسته‌ای و موشکی و دفاعى ایران و نیز نقش منطقه‌ای است.وقتی از ترور صحبت می‌کنیم یعنی حذف عامدانه و عالمانه سرمایه‌های ارزشی از کشور است و استکبار با هر هزینه و شکلی سعی می‌کند این سرمایه‌های ارزشی را حذف کند در طول۴٢ سال گذشته، ۱۸ هزار شهید ترور در انقلاب اتفاق افتاده است و نهال کوچک انقلاب درخت تنومندی گردیده است که دلیل این تنومندی پرداختن درست به اندیشه مکتب شهدا بوده است.

وقتی اسرائیل در سالهای ۲۰۱۰ و بعد از آن ترور تعدادی از دانشمندان هسته ای ایران را مهندسی می کرد، حامیان این اقدام معتقد بودند زمانی که دیپلماسی های چندچانبه پیشرفت چندانی ندارد این ترورها روند برنامه هسته ای ایران را کُند خواهد کرد، در همین راستا اسرائیل شرایط کنونی را فرصتی برای حذف برجسته‌ترین مغز متفکر هسته‌ای و دفاعی ایران برای محقق ساختن چندین هدف به صورت هم زمان دانست. چون که شخصیت دکتر فخری‌زاده یک شخصیت جامعی بود که سه ویژگی را با هم داشت. ویژگی اوّل اینکه ایشان دانشمند هسته‌ای و دانش فیزیک هسته‌ای را متفکرانه می‌دانست.

ویژگی دوم ایشان صفا، حالات عرفانی، خلق‌وخو، ویژگی‌های اخلاقی و عرفانی بود.

ویژگی سومی که شهید دکتر حاج محسن فخرى زاده داشت، توان بسیار بالای مدیریتی که می‌توانست تیم‌های مختلف علمی را جمع کند و در زمینه‌های مختلف دستاوردی را به نتیجه برساند.

بنابراین مهمترین هدف استکبار از ترور این عنصر علمی کم‌نظیر تأثیرگذاری بر برنامه هسته‌ای و موشکی ایران و کند کردن روند پیشرفت آن و چه بسا متوقف کردن آن با توجه به جایگاه او در این زمینه است.

لکن على رغم همه پیش بینى هاى دشمنان ،ترور مغز متفکر ایران در زمینه صنعت هسته‌ای و ساخت سلاح دفاعى و موشکى ،ضربه ای به برنامه هسته ای ایران وارد نمی کند چرا که ایشان مطالعات فلسفی و عرفانی ،حوزه‌های اخلاقی، معرفتی داشتند به‌گونه‌ای که در فلسفه علم، صاحب ایده بودند و و در حوزه معرفتی، نگاه توحیدی به جریان‌های زندگی و کاری داشتند.خط قرمز شهید فخری زاده، ظالم و مظلوم بودند و این نگاه امریکا را هم در پرونده‌های مهم ایران ناکام گذاشت و ترامپ برای پایان دوره مجبور شد برای خود دستاورد سازی کند و آن ، این ترور کور بود.”

این نگاه درست است که موجب می‌شود تحلیل و پیش‌بینی مقام معظم رهبرى از آینده همواره درست ازآب دربیاید که درپیام تسلیت ترور فرمودند” پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخشهائی که وی بدانها اشتغال داشت.” را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند.

اما از سوى دیگر سازمان ملل و کشورهای اروپایی خواستار حفظ آرامش و خویشتن‌داری جمهورى اسلام ایران شده‌اند.در حالى که “نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل” در ترور دانشمند هسته اى شهید فخری‌زاده وجود دارد. و در متن پیام امام خامنه‌ای عاملان ترور “مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه” خوانده شده‌اند و پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن،را امر فرمودند؛ حسن روحانى معتقد است که ایران در “دام توطئه” نخواهد افتاد و در سیاستى منفعلانه به تبع کشورهای اروپایی و سازمان ملل متحد به دنبال فرونشاندن تنش ظاهرى و سازش هستند. نتیجه اینکه بهترین مسیر ، راه و صراط قرآن است که امام خامنه اى ترسیم فرمودند؛علاج این دشمنی هم یک چیز بیشتر نیست و آن «فَاستَقِم کـَما اُمِرتَ»؛ ایستادگی [است].

خداوند متعال به پیغمبرش در مقابل این مشکلات فرمود: فَاستَقِم کـَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَک؛(۱) استقامت، ایستادن. البتّه ایستادگی سختی‌هایی هم دارد، نه اینکه کار آسانی است؛ لکن تسلیم شدن، سختی‌های بیشتری دارد؛ فرقش هم این است که شما در راه استقامت و مقاومت هر سختی‌ای که متحمّل بشوید، خدای متعال به شما اجر خواهد داد: ذٰلِکَ بِاَنَّهُم لا یُصیبُ‌هُم ظَمَاٌ وَ لا نَصَبٌ وَلا مَخمَصَهٌ فی سَبیلِ ‌اللهِ‌ وَلایَطَئونَ مَوطِئًا یَغیظُ الکُفّارَ وَ لا یَنالونَ مِن عَدُوٍّ نَیلًا اِلّا کُتِبَ لَهُم بِه! عَمَلٌ صٰلِح.(۲) هر سختی‌ای که شما تحمّل بکنید، یک عمل صالح است؛ در حالی که اگر تسلیم دشمن بشوید، سختی‌هایتان هیچ اجری هم پیش خدای متعال ندارد، بلکه تن به ظلم دادن مجازات هم دارد.
در آخر پیامِ ملت ایران هم یک کلام پیام قرآن است و آن اینکه«و انتظار بکشید! ما هم منتظریم»! (وَ انْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ). تا ببینیم کدامین پیروز مى‏شوند و کدامین شکست مى‏خورند.

شما در انتظار خام شکست ما باشید و ما در انتظار واقعى عذاب الهى براى شما هستیم که یا از دست ما خواهید کشید و یا مستقیما از طرف خداوند قادر متعال ، ان شاءالله.

دکتر هوشنگ رستم پور شهیدى

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !