سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۸شهرستان استان بوشهر در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

با بهبود شرایط کرونایی ۸شهرستان استان بوشهر بر اساس اعلام رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت زرد به آبی تبدیل شد.

آخرین اخبار
۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری با تاکید بر ادامه رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه استفاده مستمر از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی اظهار داشت: همکاری و تعامل مردم در عرصه رعایت دستوالعمل بهداشتی قابل تقدیر است چراکه وضعیت ابتلا به کرونا در استان بوشهر نزولی و کاهشی شده است.

وی با بیان اینکه آمار بیماران کووید ۱۹ در استان بوشهر پس از اعمال محدودیت‌های هوشمند رو به بهبودی رفت گفت: بر اساس آخرین آمار ۸۷ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۰  نفر آنان با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیان کرد: موارد مثبت ابتلا به کووید ۱۹ در میان تست‌های کرونا در استان بوشهر به کمتر از ۲۳ نفر در روز رسیده است.

کشمیری به وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اکنون ۸۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر با عبور از وضعیت زرد به آبی رسیده‌اند.

وی، رنگ آبی نشانه کم خطر، زرد خطر متوسط، نارنجی وضعیت پرخطر و رنگ قرمز را نشانه وضعیت خیلی پرخطر دانست و تصریح کرد: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر با بهبود شرایط کرونایی ۸ شهرستان از وضعیت زرد به آبی تبدیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: شهرستان‌های بوشهر، دشتی، دیر، دشتستان، کنگان، عسلویه، دیلم و گناوه در وضعیت آبی یا کم خطر کرونایی قرار دارند.

کشمیری وضعیت دو شهرستان جم و تنگستان را زرد کرونایی یا خطر متوسط دانست و گفت: در استان بوشهر امروز هم برای چندمین روز هیچ گونه مورد فوت کرونایی ثبت نشده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !