شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۱۵۰هزار فرصت شغلی در کمیته امداد ایجاد شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: امسال بیش از ۲۰۰هزار فرصت اشتغال‌زایی در کمیته امداد فراهم می‌شود که تاکنون ۱۵۰ هزار اشتغال در استان‌ها ایجاد شده است.

آخرین اخبار
۱۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به بررسی وضعیت محرومان و مددجویان شهرستان عسلویه اظهار داشت: در سفر به شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر وضعیت مددجویان رسیدگی و مطالبات آنان مورد توجه قرار گرفت.

وی، از واگذاری ۴ واحد مسکونی به ایتام که توسط خیران ساخته شده خبر داد و بیان کرد: عملیات ساخت ۲۳۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان در شهرستان‌های جنوبی جم، عسلویه، کنگان و دیر با مشارکت صنایع پتروشیمی، کمیته امداد و خیران آغاز شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر توانمندسازی مددجویان برای اشتغال‌زایی و تامین معیشت خاطرنشان کرد: یکی از رویکرد این نهاد در حوزه اشتغال توانمندسازی مددجویان است که در این راستا از حوزه حمایتی عبور کرده‌ایم و به حوزه توانمندسازی رسیده‌ایم البته این بدان معنا نیست که حمایت نداشته باشیم قطعا حمایت از نیازمندان به ویژه سالمندان مورد توجه است.

بختیاری، با بیان اینکه در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی کارهای بزرگی انجام شده است تصریح کرد: امسال بیش از ۲۰۰ هزار فرصت اشتغال‌زایی در کمیته امداد فراهم می‌شود که تاکنون ۱۵۰ هزار فرصت شغلی در استان‌ها ایجاد شده است.

وی، از ایجاد ۴۵۰۰ اشتغال در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تا پایان سال شش‌هزار اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ایجاد و ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به برنامه اشتغال در لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود: در این راستا دولت ۶۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی کرده که با توجه به برنامه مهم اشتغال‌زایی کمیته امداد در سال آینده، در خواست شده که تسهیلات اشتغال‌زایی سال ۱۴۰۰ افزایش یابد که در کمیسیون‌های اجتماعی، برنامه و بودجه تایید شده است.

بختیاری، با بیان اینکه نهایی شدن تسهیلات اشتغال‌زایی منوط به تایید کمیسیون تلفیق و تصویب در صحن علنی مجلس است گفت: مسکن که یکی از ارکان توانمندسازی است برنامه‌های مهمی تدوین شده که در بودجه سال آینده ۵ هزار میلیارد تومان برای این مهم، دولت پیشنهاد داده و در مجلس مطرح شده است.

وی بیان کرد: اعتبارات تامین مسکن مددجویان از محل تبصره ۱۴ تامین می‌شود که ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته و تحویل می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !