جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اشک رهبری در تشیع شهید سلیمانی تایید رابطه مراد و مرید بود

در ولایت پذیری شهید سلیمانی همین بس که مقام معظم رهبری چه در دوران حیات ایشان چه پس از شهادت جملات حکیمانه ای را در وصف این شهید بیان کردند که کمتردر باره شخصیت های دیگر بیان فرموده اند و اشک های معظم له در تشییع باشکوه ایشان شاید تاییدی بر این رابطه مراد و مرید بوده است.

آرشیو اخبار
۰۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در طول عمر ۴۲ ساله انقلاب اسلامی شخصیت‌های بزرگی ظهور و بروز نموده اند که هر کدام در ابعاد مختلف صاحب ویژگیهای ممتازی بوده اند، اما واقعیت این است ابعاد شخصیتی،دینی و اجتماعی بعضی از این افراد به گونه‌ای بوده که در اذهان مردم ماندگار شده و علیرغم گذشت سالها هیچ گاه بوی کهنگی به خود نگرفته است، از این رو هر گاه به سخنان، دست نوشته ها و ابعاد مختلف زندگی شخصیتی و اجتماعی آنان نگاه می‌شود می‌توان به وضوح تاثیر آن ویژگی‌ها را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مشاهده کرد.

علیرغم اینکه استکبار و عوامل دست‌نشانده آنان ایران اسلامی را از این ستاره های درخشان محروم نموده اند، اما سخنان و مواضع آنان در دوران حیات پر برکتشان و پس از آن بخوبی خود را در پویایی جامعه اسلامی نشان داده است.

یکی از این شخصیت های کم نظیر و ممتاز، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود،او باعبور از مرزهای مادی و حضور در تمامی صحنه‌های انقلاب به ویژه دوران پرافتخار دفاع مقدس با خودسازی واز خودگذشتگی از خود شخصیتی در تراز انقلاب اسلامی و در سطح بین‌المللی ساخته بود. تقوا ساده زیستی، مردم داری، شجاعت، اطاعت محض از ولی فقیه، ذکاوت و درک پیچیدگی های زمانه از ویژگیهای برجسته این مجاهد فی سبیل الله بود.

در ولایت پذیری شهید سلیمانی همین بس که مقام معظم رهبری چه در دوران حیات ایشان چه پس از شهادت جملات حکیمانه ای را در وصف این شهید بیان کردند که کمتردر باره شخصیت های دیگر بیان فرموده اند و اشک های معظم له در تشییع باشکوه ایشان شاید تاییدی بر این رابطه مراد و مرید بوده است.

شجاعت ایشان چه در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس و چه در انجام وظیفه در فرماندهی سپاه قدس و حضور و تردد در کشورهای واقع در کانون جنگ و بحران بویژه عراق و سوریه و لبنان و ذکر بخشی از وقایع جنگ ۳۳ روزه لبنان بارژیم صهیونیستی در کنار سیدحسن نصرالله از زبان ایشان، حضور برق‌آسا در اقلیم کردستان عراق و جلوگیری از سقوط این منطقه به دست داعش، نمونه های کوچکی از دلاوری های این مرد بزرگ بود.

مردم داری از نمونه‌های بارز دیگر ابعاد شخصیتی این شهید والامقام بود. این شهید علیرغم فرصت های مادی فراوان برای تغییر سبک زندگی مادی هیچ گاه خود را از بطن مردم جدا نکرد و وقتی که زندگی ایشان از دریچه دوربین جلوی چشم بینندگان قرار گرفت شاید،کمتر کسی باور می کرد این شخصیت بزرگ تا این اندازه ساده زیست و بی تکلف زندگی می‌نموده است.

همه این موارد به خوبی در تشییع چند ده میلیونی بر روی دست مردم قدر شناس ایران اسلامی خود را نشان داد، شاید بتوان گفت آنچه که از این عبدخالص خدا چنین شخصیتی بی بدیل ساخته بود، چیزی نبود جز تقوا و اخلاص خودسازی و ذکر دعا و نماز شب، به همین دلیل بود که مقام معظم رهبری هم پس از شهادت ایشان فرمود «جهاد سردار شهید قاسم سلیمانی جهاد بزرگی بود و در ادامه بیان نمودند که حاج قاسم باید همین جور به شهادت می رسید،».

بی شک شهادت این مجاهد وارسته و آن هم در شرایط هجمه سنگین دشمن به انقلاب تثبیت شده ایران اسلامی جانی دوباره بخشید و شاید بتوان گفت شهادت این مرد بزرگ ضربه ای به مراتب مهلک تر از دوران پرافتخار حیات این شهید بر پیکره دشمن تا دندان مسلح وارد کرد.

انشاالله که همگی ما به ویژه مسئولان کشور با تأسی از ابعاد شخصیتی این شهید لحظه ای از خدمتگزاری به مردم فروگذاری نکرده،وسیره عملی زندگی شخصی وسیاسی واجتماعی آن یار سفرکرده امام و رهبری را الگوی خود قرار دهند.

 

رضا علامی‌زاده مدیر گروه جهادی ایثارگران بدون مرز استان بوشهر

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !