شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

عملیات راه‌اندازی پروژه آب‌شیرین‌‌کن “هلیله” بوشهر با ۱۰۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: عملیات ساخت شیرین‌سازی آب دریا به ظرفیت یک‌هزار مترمکعب با ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در مناطق هلیله و بندرگاه بوشهر آغاز شد.

آخرین اخبار
۲۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالحمید حمزه‌پور در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه آب‌شیرین‌کن هلیله و بندرگاه بوشهر با بیان اینکه شیرین‌سازی آب دریا براب تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: اکنون در ۱۳ سایت عملیات ساخت پروژه‌های آب‌شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی ظرفیت تولید آب از این پروژه‌ها را ۱۲۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز دانست و بیان کرد: پروژه آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر یکی از این پروژه‌ها است که بر اساس تعهد سرمایه‌گذار تا پایان امسال فاز نخست آن وارد مدار تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط روستایی را یکی دیگر از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: در این زمینه پروژه‌های آب‌شیرین‌کن به ظرفیت یک‌هزار متر مکعب برای روستاها طراحی شده است.

حمزه‌پور از آغاز عملیات اجرایی پروژه آب‌شیرین‌کن هلیله و بندرگاه بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه به ظرفیت یک‌هزار مترمکعب تولید آب در شبانه‌روز از طریق شیرین‌سازی آب دریا برای اهالی مناطق هلیله و بندرگاه ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه با همکاری بخش خصوصی اجرا شده است تصریح کرد: برای اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود که با بهره‌برداری از آن آب تولیدی از سرمایه‌گذار به صورت تضمینی خریداری می‌شود و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر مدت اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن هلیله و بندرگاه بوشهر را ۱۲ ماه دانست و بیان کرد: با راه‌اندازی این پروژه آب آشامیدنی پایدار ۷۳۵ خانوار ساکن در منطقه هلیله و بندرگاه تامین می‌شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !