یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر:

۲ نفر بر اثر سیل دشتستان فوت کردند/ امداد رسانی کماکان ادامه دارد

غلامرضا حاجیانی گفت: بر اثر بارندگی شدید همراه با سیل در دشتستان ۲تن که هر دو خانم بودند، گرفتار سیل و ریزش کوه می‌شوند که با وجود تلاش‌های تیم امداد و نجات، متأسفانه فوت کردند.

آخرین اخبار
۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار کرد: بر اساس اطلاعات واصله به هلال احمر مبنی بر مفقود شدن یک خانم ۳۵ ساله که به همراه خانواده گرفتار سیل در شهر برازجان شده بود نیروهای امداد و نجات هلال احمر به سرعت وارد عمل شده و بعد از جستجو ۳ ساعته و پیمودن قریب به ۱۰ کیلومتر جسد این خانم جوان پیدا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر بیان کرد: بعد از ظهر روز یکشنبه، زنی ۳۴ ساله از اهالی روستای «سوک» بخش ارم شهرستان دشتستان، که به همراه دو فرزند خود در حال عبور از کوه و رسیدن به روستا بوده است، بر اثر بارش شدید باران و رعد و برق گرفتار ریزش کوه می‌شود و زیر آوار می ماند.

غلامرضا حاجیانی افزود: نیروهای امداد و نجات مستقر در خانه هلال به سرعت وارد عمل شده و با امکاناتی که در اختیار داشتند و کمک اهالی روستا اقدام به آوار برداری کردند ولی متأسفانه این خانم جوان نیز بر اثر جراحات وارده فوت می کند.

وی با بیان اینکه نیرو‌های هلال احمر از نیمه شب شنبه با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر شدت بارش باران در آماده باش بودند، گفت: ۳۴ نفر نیروی هلال احمر و ۱۰۰ نفر نجات‌گر در قالب ۴۰ تیم عملیاتی در ساعات اولیه و با بارش باران و روان شدن سیل در مسیل ها و جاده ها و متعاقب آن آبگرفتگی معابر عمومی وارد عمل شدند و اقدام به کمک رسانی به مردم در شهرستان‌های درگیر آب‌گرفتگی و دچار سیل کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهر اشاره کرد: بارش‌ها در دشتستان، گناوه و دیلم شدید بود و با شدت کم‌تر دشتی و تنگستان نیز با بارش باران رو به رو بودند.

غلامرضا حاجیانی تصریح کرد: ۴۱۰ تخته پتو، ۳۰۰ تخته موکت، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، ۱۵۰ چراغ والور و تعدادی اقلام معیشتی و خواربار در اختیار آسیب دیدگان از سیل قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ۷۰ واحد مسکونی بر اثر سیلاب در استان دچار آبگرفتگی شده بودند خاطر نشان کرد: آبگرفتگی معابر و منازل از مهمترین مشکلات سیل در شهرستان‌های درگیر بوده است که تخلیه شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان بوشهرگفت: امدادگران در همه نقاط آسیب دیده حضور دارند و با توجه به میزان خسارت‌ها در شهرستان دشتستان به ویژه شهر وحدتیه و روستا‌های اطراف در حال امدادرسانی هستند.

غلامرضا حاجیانی تأکید کرد: امروز و فردا همچنان کمک‌ رسانی‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !