یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی:

دستور وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت قطعه اولیه جاده گناوه به میشان

عبدالکریم جمیری گفت: با دستور معاون وزیر راه و شهرسازی 5 کیلومتر ابتدایی جاده گناوه به میشان با اولویت، تعریض و روسازی می شود.

آخرین اخبار
۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از پیگیری ساخت و توسعه پروژه های جاده ای استان بوشهر در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خبر داد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از پروژه جاده گناوه به میشان اظهار کرد: در بازدیدی که به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان از این پروژه داشتیم، اهالی روستای تاجملکی درخواست تعریض و روسازی راه دسترسی به روستا به طول ۵ کیلومتر که در قسمتی از مسیر جاده گناوه به میشان تا سه راهی گناوه – گوره – گچساران واقع شده است را داشتند.

عبدالکریم جمیری گفت: در دیدار با معاون وزیر راه، دغدغه های اهالی منطقه و معضلات و مخاطراتی که این مسیر خاکی ۵ کیلومتری برای مردم ایجاد کرده است را گوشزد کردم و گفتم به منظور انتفاع اهالی روستای تاجملکی از راه دسترسی مناسب و در نتیجه تکمیل عملیات اجرایی محور گناوه – میشان، تعریض و بهسازی این محور باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: با دستور مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ۵ کیلومتر ابتدایی جاده گناوه به میشان را برای انتفاع مردم منطقه و روستاها با اولویت تعریض و روسازی کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در بخش دیگری از گفت و گوی خود با اشاره به اجرای کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در محدوده استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر یک باند از کنار گذر گناوه به بهره برداری رسیده است ولی برای مسیر برگشت از کمربندی قدیم استفاده می شود، این مسیر زیرساخت ناایمن و فرسوده ای دارد و به دلیل قرار گرفتن در محدوده آبگیراحتمال قطع ارتباط در فصل بارندگی دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای کاهش بار ترافیکی محور خوزستان به بوشهر از محدوده شهری گناوه باید باند دوم کنار گذر گناوه تکمیل شود، اذعان کرد: در دیدار با معاون وزیر راه، مقرر شد ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ابلاغی کریدور جنوب برای تکمیل هشت کیلومتر اولیه باند دوم این محور اختصاص یابد.

عبدالکریم جمیری همچنین از دستور معاون وزیر راه و شهرسازی برای پیمان سپاری عملیات اجرایی یکی از حادثه خیزترین محورهای ارتباطی استان بوشهر خبر داد.

وی گفت: پروژه احداث باند دوم ورودی دیلم از سمت گناوه واقع در کریدور نوار ساحلی جنوب کشور از ابتدای سال ۹۸ آغاز شده و عملیات اجرایی آن قریب به یکسال است که متوقف شده است، با دستور خادمی، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای پیمان سپاری و در اولویت قرار گرفتن این پروژه اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !