دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۳۰ ایستگاه کلرزنی در روستاهای استان بوشهر راه‌اندازی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به تخصیص ۱۷میلیارد ریال برای ضدعفونی آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان گفت: در این راستا امسال تاکنون ۳۰ایستگاه کلرزنی در روستاهای استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

آخرین اخبار
۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالحمید حمزه‌پور در نشست بررسی وضعیت کیفی آب شبکه آبرسانی شهرها و روستاهای استان بوشهر با تاکید بر توجه ویژه به کیفی بودن آب آشامیدنی در شهرها و روستاها اظهار داشت: تمامی مخازن ذخیره آب در تمامی نقاط استان بوشهر همواره مورد آزمایش قرار می‌گیرد و نظارت و دقت مرکز بهداشت بر کیفی بودن آب آشامیدنی عاملی مضاعف بر اهمیت دادن به کیفیت آب استان است.

وی، با تاکید بر گندزدایی مستمر آب آشامیدنی استان بوشهر گفت: بنا بر اهمیت پایش و نظارت بر کیفیت آب آشامیدنی در نیمه نخست امسال برای گندزدایی آب مصرفی استان ۱۵ میلیارد ریال برای خرید ۵۰ تن پرکلرین و ۲ میلیارد ریال برای خرید ۲۰۰ تن نمک هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به تخصیص ۱۷ میلیارد ریال برای ضدعفونی آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان گفت: در این راستا امسال تاکنون ۳۰ ایستگاه کلرزنی در روستاهای استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

حمزه‌پور با اشاره به راه‌اندازی ۳ سیستم تصفیه آب برای بهبود کیفیت آب روستاهای جم و دشتی خاطر نشان کرد: مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان بوشهر با داشتن نیروهای مجرب و کارآزموده نظارت مستمری بر کیفیت منابع تامین آب به ویژه آب شیرین‌کن‌های تازه تاسیس دارد.

وی، از راه‌اندازی سیستم پایش آنلاین در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: برای پایش مستمر کیفیت آب استان بوشهر در ۴ آزمایشگاه سطح استان بوشهر در نیمه نخست امسال ۱۰۳ هزار نمونه کلرسنجی، ۳۰ هزار نمونه کدورت سنجی، و سنجش انواع نمونه‌های باکتریولوژی و میکروبی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تجهیز آزمایشگاه‌های آبفا با اعتبار ۵ میلیارد ریالی خبر داد و تصریح کرد: این آزمایشگاه‌ها تا پایان امسال موفق به دریافت گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ می‌شوند.

حمزه‌پور با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا گفت: در این راستا تمام اقدامات پروتکل بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مستمر دست‌ها، ضدعفونی کردن سطوح و کف مورد توجه کارکنان قرار دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !