سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۳۳ میلیون متر مکعب آب وارد سد و بندهای ذخیره‌ای استان بوشهر شد

معاون شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: بارندگی‌های فصل پاییز ۳۳ میلیون متر مکعب آب وارد سد رئیسعلی دلواری، تنگ‌ارم و بندهای استان بوشهر کرد و حجم ذخیره سد بزرگ استان بوشهر را به ۲۷۰ میلیون متر مکعب افزایش داد.

آخرین اخبار
۰۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

با فعال شدن سامانه بارشی در استان بوشهر باران در نقاط شمالی و مرکزی استان بوشهر افزایش یافته که مدیرکل بحران استان با اشاره به آخرین آمارهای بارشی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر بارش باران در منطقه بهرگان دیلم با ۵۸٫۱ میلیمتر ثبت شده و این در حالی است که در خارگ بیش از ۳۹ میلیمتر باران باریده است.

جهانگیر دهقانی میزان بارش باران در دیلم را ۲۴ میلیمتر اعلام  کرد و گفت: بوشهر ۲۰ میلیمتر، گناوه ۱۷٫۵ و برازجان ۱۱ میلیمتر بارش باران ثبت شده است.

وی با بیان اینکه بارش‌ها تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه دارد خاطر نشان کرد: تاکنون بارش‌ها خسارتی وارد نکرده و آبگرفتگی معابر به سرعت دفع شده و مشکلی ایجاد نکرده است.

ارتفاع موج دریا در استان بوشهر به بیش از ۲ متر افزایش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر هم از ادامه بارش باران تا روز دوشنبه هفته پیش‌رو خبر داد و گفت: افزایش ابرها، وزش باد شدید، رعد و برق همراه با تگرگ از پیش بینی‌های استقرار سامانه بارشی بر روی استان بوشهر است.

فرج‌الله شکوهی‌پور از مواج بودن آبهای خلیج فارس خبر داد و بیان کرد: تندبادهای لحظه‌ای تا پایان روز دوشنبه ۱۰ آذرماه سبب مواج شدن آبهای خلیج فارس و سواحل استان بوشهر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود ارتفاع موج دریا در استان بوشهر به بیش از ۲ متر افزایش یابد گفت: پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج دریا  ۱٫۵  تا ۲ متر و گاهی بیش از ۲ متر افزایش یابد که طی این مدت توصیه می‌شود از تردد شناورها  به‌ویژه قایق‌های صیادی و تفریحی در خلیج فارس جلوگیری شود.

۳۳ میلیون متر مکعب آب وارد سد و بندهای ذخیره‌ای استان بوشهر شد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر هم با اشاره به بارش‌های فصل پاییز تصریح کرد: بارش‌های باران در نقاط مختلف استان بوشهر سبب آبگیری سدهای رئیسعلی دلواری، تنگ‌ارم، قیزقلعه و برخی بندهای ذخیره‌ای شد.

عبدالطیف عباسی‌نژاد از آبگیری ۲۸ میلیون مترمکعبی سد رئیسعلی دلواری در دشتستان خبر داد و بیان کرد: ۲۸ میلیون مترمکعب آب وارد سد رئیسعلی دلواری شد و حجم ذخیره آب در این سد به ۲۷۰ میلیون مترمکعب افزایش داد.

وی، از آبگیری سد تنگ‌ارم خبر داد و افزود: بارش باران سبب آبگیری سد تنگ‌ارم به حجم ۴ میلیون متر مکعب شد و در مجموع بارش باران در هفته گذشته ۳۳ میلیون متر مکعب آب وارد سد و بندهای ذخیره‌ای استان بوشهر کرد.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای بوشهر هم با اشاره به اینکه بارش باران بیشتر در نقاط شمالی و مرکزی استان بوشهر است خاطر نشان کرد: سامانه بارش باران بیشتر در دیلم، گناوه، دشتستان و بوشهر مستقر است.

امید آزادی‌جو با اشاره به میانگین بارندگی استان بر اساس آمار ایستگاهها تصریح کرد: تاکنون ۳۷ میلیمتر بارش باران در استان بوشهر ثبت شده که بیشترین بارش مربوط به ایستگاه سعدآباد در دشتستان با ۹۰ میلیمتر بارش بوده است.

وی از تحقق ۱۵ درصدی بارش باران در استان بوشهر خبر داد و افزود: تاکنون ۱۵ درصد بارش متوسط سالانه استان بوشهر و ۷۴ درصد بارش مدت مشابه محقق شده و درصد تغییرات نسبت به بلند مدت بارش تغییرات کاهش ۲۶ درصدی است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای بوشهر به راه آورد رودخانه‌های استان پرداخت و گفت: آورد سیلاب حاصل از بارش رودخانه‌های استان بوشهر  امسال در حدود ۱۱۰ میلیون متر مکعب بوده است.

آزادی‌جو از سیلابی شدن رودخانه‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پیش بینی می‌شود بارش باران امروز سبب سیلابی شدن رودخانه باهوش تنگستان و دره گپ گناوه شود.

وی، با بیان اینکه ادامه بارش‌ها و افزایش روان آبها سبب سبلابی شدن دیگر رودخانه‌های استان بوشهر می‌شود تصریح کرد: سامانه بارشی  یاد شده پیش بینی‌شود رودخانه‌های شور  چهار روستایی، شاپور، دالکی، کلل، باغان  دره‌گپ را سبلابی کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !