دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

طرح شهید قاسم سلیمانی با تشکیل تیم‌های تخصصی در محلات استان بوشهر اجرا می‌شود

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر از اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی برای شناسایی و مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: در اجرای این طرح تیم‌های تخصصی حمایتی و نظارتی در کنار تیم‌های مراقبتی قرار می‌گیرند.

آخرین اخبار
۰۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مرادعلی فولادوند با اشاره به نقش جامعه پزشکی در رسیدگی به وضعیت سلامتی مردم در نقاط دور افتاده اظهار داشت: سازمان بسیج جامعه پزشکی از اقشار ۲۰ گانه بسیج مستضعفین است که عمدتا خدمات حوزه سلامت به مردم ارائه می‌دهد.

وی از راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی و پایگاه‌های تخصصی در نقاط مختلف استان خبر داد و بیان کرد: بسیج جامعه پزشکی در ایامی که بیماری خاصی مانند بیماری کرونا وجود نداشته باشد خدماتی در حوزه سلامت با مشارکت پزشک، پیراپزشک و پرستار برای ارائه خدمت در مناطقی که مردم دسترسی کافی به خدمات سلامت ندارند انجام می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به خدمات این نهاد در اعزام نیروهای کادر درمانی به نقاط محروم خاطرنشان کرد: خدمات این نهاد با برپایی درمانگاه‌های تخصصی، بیمارستان‌های صحرایی، اعزام تیم‌های تخصصی در نقاط محروم و روستایی انجام می‌شود.

فولادوند، خدمات بسیج جامعه پزشکی را رایگان دانست و تصریح کرد: خدمات بسیج جامعه پزشکی در حوزه درمانی، دارویی، آزمایشگاهی، رادیولوژی، سونوگرافی و دیگر بخش‌ها رایگان عرضه می‌شود.

وی، به خدمات این نهاد در مقابله با کرونا پرداخت و افزود: از ۹ پیش تاکنون بسیج جامعه پزشکی در کنار سایر ارگان‌ها و نهادهای مختلف در مقابله با کرونا در حوزه محدودیت‌های ترددی، تب‌سنجی، ضدعفونی معابر، مراکز، فضاهای مختلف و راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک خدمات مهمی به جامعه هدف عرضه کرده است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر از اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی برای مقابله با کرونا خبر داد و بیان کرد: اخیرا تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین منعقد شده و طرحی تحت عنوان شهید حاج قاسم سلیمانی اجرا می‌شود.

فولادوند با بیان اینکه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی محله‌ور و خانواده‌محور است گفت:این طرح به کمک ارگان‌های مختلف در مقابله با بیماری کرونا غیر از دانشگاه علوم پزشکی، بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران اجرا می‌شود.

وی افزود: در اجرای این طرح دستگاه‌های مختلفی مانند خیران، هلال احمر، تامین اجتماعی، شهرداری، صدا و سیما و دیگر نهادها مشارکت دارند تا بتوان با تشکیل تیم‌ها در محلات نسبت به غربالگری بیماران کرونایی اقدام کنند.

وی، با اشاره به شناسایی بیماران با علائم مشکوک به بیماری کرونا در محلات مختلف در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خاطر نشان کرد: پس از شناسایی افراد مشکوک ابتلا به کرونا، به پزشک ارجاع داده می‌شود و با  انجام آزمایش‌ها، چنانچه مثبت بود به قرنطینه و نقاهتگاه هدایت می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر با اشاره به اعزام بیماران کرونایی با حال بد به بیمارستان خبر داد و گفت: چنانچه حال افراد کرونایی بد باشد به بیمارستان اعزام می‌شود.

فولاوند با بیان اینکه بیماران کرونایی پس از ترخیص از بیمارستان مجددا ۱۴ روز تحت رصد و پیگیری قرار دارند افزود: از ویژگی‌های طرح شهید حاج قاسم سلیمانی این است که غیر از شناسایی و قرنطینه بیماران کرونایی، تیم‌های حمایتی و نظارتی در کنار تیم‌های مراقبتی قرار می‌گیرند و کمک‌های معیشتی که خانواده بیمار نیاز دارند عرضه می‌شود تا بیمار مجبور نشود از قرنطینه و منزل خارج شود.

وی با تاکید بر همکاری مردم در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: امید می‌رود با عملیاتی شدن این طرح بتوان در برنامه کوتاه و میان مدت بر بیماری کرونا غلبه شود و مردم به ساحل آرامش برسند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !