چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

سارقان حرفه‌ای مغازه در چنگال پلیس بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر از دستگیری پنج نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مغازه و کشف 58 فقره سرقت خبر داد.

آخرین اخبار
۰۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 سردار خلیل واعظی از دستگیری پنج نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت مغازه و کشف ۵۸ فقره سرقت خبر داد و اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مغازه به صورت سریالی در سطح استان از اواخر سال گذشته تاکنون دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری ماموران انتظامی پس جمع آوری شواهد و مدارک و بررسی صحنه‌های سرقت، طی یک عملیات هماهنگ و دقیق  با انجام اقدامات اطلاعاتی همه اعضای این باند را شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: این افراد به صورت بسیار حرفه‌ای با استفاده از پنج دستگاه خودرو متفاوت در شهرهای مختلف استان با تخریب درب‌های برقی مغازه‌های گیم نت، لوازم خانگی و موبایل فروشی و در بعضی از موارد منازل مسکونی اقدام به سرقت می‌کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه اعضای این باند غیربومی ساکن یکی از استان‌های همجوار بودند گفت: در نهایت پلیس آگاهی استان طی یک عملیات مشترک با فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها، با استقرار ماموران پلیس در تمامی ورودی و خروجی‌های استان، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ در حالی که قصد خروج از استان از طریق جاده فرعی پشت ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم به سمت استان خوزستان را داشت، در یک عملیات تعقیب و گریز متوقف و چهار نفر اعضای این باند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه در بازرسی انجام شده از درون صندوق عقب خودرو سارقان، تعداد زیادی اقلام و تجهیزات رایانه‌ای و تلفن همراه هوشمند سرقتی کشف شد افزود: متهمان به دلیل مواجه شدن با ادله و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب ۲۲ فقره سرقت مغازه، دو فقره سرقت خودرو در شهرستان بوشهر، ۶ فقره سرقت مغازه در شهرستان دیلم، ۱۰ فقره سرقت مغازه و ۷ فقره سرقت منزل در شهرستان دشتستان و ۱۰ فقره سرقت مغازه در شهرستان گناوه، هشت فقره سرقت منزل و دو فقره سرقت خودرو در مجموع ۵۸ فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه بخشی از اموال مکشوفه از سارقان توسط مال باخته‌ها شناسایی و با هماهنگی قضائی تحویل آنان شد، تاکید کرد: تحقیقات همچنان در خصوص فعالیت و تعداد سرقت‌های این باند ادامه دارد.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !