چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

روند ترخیص ۲۴هزار تن برنج رسوبی از گمرک بوشهر سرعت گرفت/ ترخیص بیش از ۱۰هزار تن در هفته جاری

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به تسریع در روند ترخیص ۲۴هزار تن برنج رسوبی در گمرک بوشهر گفت: تاکنون ۹۷۰۰تن از این محموله‌ها ترخیص و بارگیری شده و این در حالی است که ترخیص ۱۰هزار و ۵۰۰تن برنج این هفته آغاز می‌شود.

آخرین اخبار
۰۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در راستای تأمین مایحتاج عمومی جامعه از جمله کالاهای اساسی، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالای اساسی و مواد اولیه از گمرک تصمیماتی اتخاذ و ابلاغ کرد.

در این راستا با تصمیمات یاد شده، ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات تسریع یافت که پیش بینی می‌شود بخش عمده‌ای از کالاهای اساسی و مواد اولیه وارداتی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی ترخیص شود.

مدیرکل گمرک بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه ترخیص برنج‌های رسوبی در گمرک بوشهر تعیین تکلیف شده است اظهار داشت: در این راستا مشکل ترخیص برنج‌های وارداتی از گمرک بوشهر برطرف و تاکنون ۹۷۰۰ تن از این محموله‌ها ترخیص و بارگیری شده است.

بهروز قره‌بیگی با اشاره به محموله ۳۰۰۰ تنی برنج مربوط به بخش خصوصی افزود: تاکنون ۵۰ درصد این محموله ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص است.

وی بیان کرد: ۲۰ کانتینرمحموله برنج، مربوط به بخش خصوصی به وزن هر کانتینر حدود ۲۴ تن امروز و فردا ترخیص می‌شود و در مجموع بیش از ۴۸۰ تن دیگر از این محموله ترخیص می‌شود.

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تن برنج در انبارهای منطقه ویژه اقتصادی بوشهر گفت: تاکنون ۸ هزار و ۲۰۰ تن این محموله بارگیری شده و روند ترخیص مابقی آن تسریع یافته است.

قره‌بیگی از وجود ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن برنج شرکت بازرگانی دولتی در انبارهای اختصاصی این شرکت خبر داد و تصریح کرد: تشریفات ترخیص این محموله در حال انجام است که عملیات ترخیص و بارگیری آنها این هفته از گمرک بوشهر آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۲۴هزار تن محموله برنج از گمرک بوشهر ترخیص می‌شود افزود: پیرو مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تمام فهرست کالایی وزارت صمت شامل ۳۲۰۰ قلم کالا می‌توانند از تسهیلات فراهم شده برای ترخیص استفاده کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !