چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

بازی با ارزش‌ها

در آخرین مورد که جمعه 30 آبان‌ماه رقم خورد، متن کوتاهی به ضمیمه 2 تصویر در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خارج از کشور با این عنوان داغ شده: «توزیع بادمجان به عنوان کمک معیشتی به مردم روستای نظرآباد».

آخرین اخبار
۰۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

با شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن برخی کسب و کارها و کوچک تر شدن سفره مردم، با بیان مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌های مردمی به آسیب دیدگان وضعیت کرونایی با عنوان «کمک‌های مؤمنانه»، موجی از نوع دوستی و ایثار و خیرات در کشور پدید آمد و در تمامی روستاها و شهرها، این اقدام تبدیل به یک سنت حسنه در بین مردم شد.

اما رسانه‌های مغرض و دشمن ملت ایران که همواره با بودجه‌های انگلیسی و سعودی تأمین می شوند، این اقدام ملت ایران را مورد تشکیک و جو زدگی قرار می‌دادند.

در آخرین مورد که جمعه ۳۰ آبان‌ماه رقم خورد، متن کوتاهی به ضمیمه ۲ تصویر در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خارج از کشور با این عنوان داغ شده: «توزیع بادمجان به عنوان کمک معیشتی به مردم روستای نظرآباد».

اما اصل ماجرا از چه قرار است؟

توزیع بادمجان‌هایی که تصاویر آن پخش شده است، اهدائی کشاورز بومی منطقه است که هرساله قسمتی از محصول خود را به عنوان زکات و خیرات به نیازمندان روستا تقدیم می کند.

اما امسال به دلیل شرایط کرونایی و قرنطینه‌های کشوری، کشاورز خیر تصمیم می‌گیرد این کار را از طریق پایگاه مقاومت و در مسجد انجام دهد. بنابراین با کمک بسیجیان روستا، این مهم انجام می‌شود، ولی هم‌زمانی این اتفاق مبارک با حضور امام جمعه و اعضای شورای روستا، باعث این «شایعه سازی» و تخریب سنت «کمک مؤمنانه» شده است.

در صورتی‌که توزیع بادمجان ارتباطی با کمک مؤمنانه نداشته و عملی است که کشاورز محترم روستا هر ساله انجام می دهد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !