چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

اجرای طرح کنترل کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور در بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) جهت کنترل و مدیریت بیماری کرونا بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

آخرین اخبار
۰۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سعید کشمیری روز گذشته در نشست با فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار داشت: هدف از این طرح‌ تشدید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی و اعمال قانون، تست گسترده هدفمند و هوشمند در سطح استان، قرنطینه افراد مبتلا و رهگیری آنان در سطح جامعه، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور(طرح شهید حاج قاسم سلیمانی) جهت کنترل و مدیریت بیماری کرونا بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

وی تصریح کرد: حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای‌، ایجاد محدودیت هدفمند، تقویت فرآیند درمان سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و قرنطینه افراد از دیگر اهداف این طرح است.

کشمیری بیان داشت: این طرح شامل چهار مرحله تقسیم‌بندی شهر، تشکیل گروه برای هر محله، تجهیز گروه‌ها و ارتباط بین بیماران و گروه‌ها است.

وی اظهار داشت: هر شهر را به ۱۰ قسمت تقسیم کرده و گروه‌هایی برای حمایت از بیماران هرکدام از منطقه‌ها مشخص می‌کنیم تا فرد بیمار و اطرافیان آن‌ها موردحمایت قرار گیرند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: در تمامی بحران‌های متفاوت نظیر حوادث غیرمترقبه و بیماری‌ها وقتی مردم پای‌کار آمدند ثابت کرده‌اند که بحران‌ها در سریع‌ترین زمان فروکش کرده است.

سردار علی رزمجو تصریح کرد: این آمادگی را داریم که همگام با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سراسر استان گروه‌های ۱۰ نفره که سهم بسیج است را مهیای همکاری کرده و سعی ما بر این است که از بسیجی‌هایی که در حیطه پرستاری فعالیت و آشنایی دارند استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: آمار و ارقام در استان بوشهر نشان داده خوشبختانه در استان از لحاظ سلامت در جایگاه قابل قبولی قرار داریم که نشان از تلاش همه‌جانبه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی داشته و جای تقدیر دارد.

منبع: فارس
انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !