سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کالاهای متروکه از گمرک بوشهر ترخیص می‌شود

مدیرکل گمرک بوشهر گفت: برای ترخیص یک‌هزار تن کالای کانتینری و ۹هزار تن کالای فله تجاری و تولیدی متروکه گشایش حاصل شده است.

آخرین اخبار
۰۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

بهروز قره‌بیگی صبح امروز  با  اشاره به تسریع در ترخیص کالاهای رسوبی به ویژه کالاهای اساسی از گمرک بوشهر اظهار داشت: با مصوبه ستاد اقتصادی دولت مشکل ترخیص برنج مربوط به بخش‌های خصوصی، شرکت بازرگانی دولتی از گمرک برطرف شده و روند ترخیص این کالاها تسریع یافته است.

وی، با بیان اینکه ۳۲۰۰ قلم مشمول ترخیص کالاهای تولیدی و تجاری می‌شود به کالاهای متروکه پرداخت و گفت:  یک‌هزار تن کالای متروکه کانتینری در انبارهای گمرک بوشهر منتظر ترخیص هستند.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه در این راستا یک‌هزار کانیتنری کالای تجاری و تولیدی در انتظار ترخیص هستند افزود: برای ترخیص کالاهای تولیدی متروکه گشایش حاصل شده است.

قره‌بیگی از حل مشکل ترخیص محموله‌های تجاری لاستیک خودرو خبر داد و بیان کرد: ۱۰۰ کانتینر لاستیک از امروز عملیات ترخیص آنها از گمرک بوشهر آغاز شده است.

وی، با بیان اینکه کالاهای رسوبی و متروکه در گمرک بوشهر با داشتن کد رهگیری ۱۰۰ درصد ترخیص می‌شوند افزود: کالاهایی که از سیستم بانکی استفاده کرده‌اند ۹۰ درصد کالاها ترخیص می‌شوند تا پس از دریافت کد رهگیری از بانک عامل ۱۰ درصد باقیمانده ترخیص می‌شود.

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به اینکه برای نخستین بار از طرف دولت به گمرک اختیار لازم برای ترخیص کالاها بدون نیاز به نامه بانکی داده شد گفت: چون نامه بانک دارای چرخه طولانی بود اکنون بر اساس مصوبه دولت کالاهایی که در فهرست ۳۲۰۰ قلم قرار بگیرند بدون نامه بانک بر اساس سیستم تدوین شده ترخیص می‌شوند.

قره‌بیگی افزود: از ۱۰۰۰ کالای کانتیتری متروکه در گمرک بوشهر ۷۰ تا ۸۰ درصد آن ترخیص می‌شود و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد آن که زمان زیادی از متروکه آنها گذشته باقی می‎مانند که نیاز به تعیین تکلیف آنها در نشست مسئولان گمرک، اداره کل بنادر و دریانوردی و سازمان اموال تملیکی است.

وی، از تنظیم اظهارنامه کالاهای رسوبی و متروکه در گمرک بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: کالاهای رسوبی و متروکه در گمرک بوشهر اظهارنامه آنها برای ترخیص تنظیم شده‌ است که نیاز به اقدامات سازمان اموال تملیکی دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !