شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ماموریت شناور اقیانوس پیما

یادداشت
۰۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

احمد بنافی(کارشناس جبهه انقلابی جنوب)

دشمن همواره تلاش داشته از خلأ توان تهاجمی نامتقارن ایران در آب‌های آزاد و دوردست بعنوان یک فرصت برای ایجاد تهدید علیه منافع جمهوری اسلامی در آن مناطق استفاده کند. الحاق شناور اقیانوس پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه با هدف خنثی نمودن تهدیدات دشمن صورت گرفت است. در این خصوص چند نکته حائز اهمیت است:

ساخت این شناور از طراحی تا تجهیز کاملاً بومی بوده و توسط متخصصان داخلی کشور صورت گرفته و با توجه به نوع ماموریت هیچگونه نمونه مشابه برای آن وجود ندارد.

این شناور به گونه‌ای طراحی گردیده که بر اساس اصل خوداتکایی تمامی تجهیزات آفندی و پدافندی لازم در یک ماموریت بلند مدت در آن به کار گرفته شده است و عملا در ماموریت‌ها به مثابه یک پایگاه دریایی متحرک عمل می‌کند.

شناور شهید رودکی این قابلیت را ایجاد می‌کند که جمهوری اسلامی بتواند بر اساس شیوه‌های رزم نامتقارن از منافع خود در آب‌های دور و اقیانوس‌ها صیانت کند. به عبارتی دایره تهاجم نامتقارن ایران می‌تواند تا شمال اقیانوس هند، باب‌المندب و دریای سرخ امتداد یابد.

پلتفرم این شناور به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی می‌تواند در دریای آزاد حضور یافته و عملیات‌های دریایی نامتقارن انجام دهد و در کنار آن پشتیبانی از زنجیره تأمین قطعات و تعمیرات مربوط به تجهیزات تهاجمی همراه را در حین ماموریت انجام دهد.

این ابتکار در راستای توسعه عمق راهبرد جمهوری اسلامی صورت گرفته و از حیث نظامی توان عملیاتی، تاکتیکی و اطلاعاتی را ارتقا داده تا جائیکه خلع توان تهاجمی نامتقارن را در فواصل دور جبران می‌نماید. به عبارتی تهدید نامتقاران را به معنای واقعی علیه دشمن در دوردست‌ها معتبر می‌سازد.

رونمایی از این شناور از دو حیث برای دشمن حاوی پیام است. اولاً مأموریت این شناور و توان رزم آن که در صورت ضرورت امنیت را از دشمن در منطقه و فواصل دور سلب خواهد کرد و ثانیاً مزین نمودن این شناور بنام شهید والامقام عبدا… رودکی مبتکر تاکتیک‌های‌ رزم نامتقارن دریایی برای دشمن و بویژه رژیم‌صهیونیستی این پیام آشکار را به همراه دارد که در صورت حضور خصمانه در منطقه با پاسخ سخت و پشیمان کننده همراه خواهند شد.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !