سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

روستاییان و عشایر استان بوشهر زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پوشش بیمه اجتماعی رایگان گفت: در این راستا خانوارهای روستایی و عشایری استان بوشهر فاقد هرگونه بیمه، زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

آخرین اخبار
۰۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

کیانوش کازرونی با اشاره به خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: این صندوق مستمری پیری، بازماندگی و از کار افتادگی پرداخت می‌کند و مستمری پیری با ۱۵ سال سابقه بیمه‌ای در سن ۶۵ سالگی واجد شرایط دریافت مستمری می‌شوند.

وی، با بیان اینکه این صندوق اجتماعی به روستاییان عشایر رانندگان حمل بار و مسافر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، قالی‌بافان، زنبورداران و شاغلان صنایع دستی خدمات ارائه می‌دهد گفت: اکنون ۲۳ هزار سرپرست خانوار روستایی استان بوشهر از خدمات صندوق بیمه اجتماعی بهره‌مند هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر از بهره‌مند ۴۶۰۰ مددجوی کمیته امداد و بهزیستی از خدمات این صندوق خبر داد و بیان کرد: علاوه بر آن ۱۴۵ خانوار از مزایای ازکارافتادگی، ۲۵۴ خانوار از دریافت مستمری بازماندگان و برخی از خانوارها از مستمری بازنشستگی پیش از موعد بهره‌مند شده‌اند.

کازرونی با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پوشش بیمه اجتماعی رایگان گفت: در این راستا خانوارهای روستایی و عشایری استان بوشهر فاقد هرگونه بیمه، تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه افراد یاد شده در سال نخست به صورت کاملا رایگان بیمه می‌شوند خاطر نشان کرد: این افراد از سال‌های بعد به‌تدریج اقدام به پرداخت حق بیمه خود می‌کنند.

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بوشهر بیان کرد: از مهرماه امسال تمام کشاورزان، روستاییان و عشایر، مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، قالی‌بافان فاقد بیمه، زنان سرپرست خانوار روستایی، شاغلان صنایع دستی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

کازرونی با اشاره به اجرای طرح همسان‌سازی مستمری‌ها در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح به طور میانگین ۵۲ درصد به مبلغ دریافتی مستمری‌بگیران روستایی و عشایری از ابتدای سال افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش مستمری از ۱۵ درصد تا بالای ۱۰۰ درصد است گفت: در این طرح مابه التفاوت مستمری از ابتدای سال محاسبه و به حساب بیمه‌شدگان پرداخت شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !