سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

۷۰هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر وارد بازار می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت ۱۵هزار تن گوجه‌فرنگی در آبان‌ماه در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: در آذرماه ۷۰هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر وارد بازار می‌شود.

آخرین اخبار
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

کشت و تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل یکی از محصولات مهم کشاورزی استان بوشهر است چراکه در فصول پاییز و زمستان که بیشتر نقاط کشور سرما فرا گرفته است محصول گوجه‌فرنگی در استان بوشهر به ثمر می‌رسد.

استان بوشهر با داشتن ظرفیت بالا در عرصه تولید گوجه فرنگی به عنوان قطب تولید این محصول معرفی شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه امسال ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی این استان به کشت گوجه فرنگی اختصاص دارد اظهار داشت: همه اراضی کشت گوجه‌فرنگی تحت پوشش آبیاری تحت فشار و قطره‌ای است.

خسرو عمرانی با بیان اینکه کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر از خرداد ماه آغاز می‌شود تصریح کرد: ۱۵۰۰ هکتار اراضی گوجه‌فرنگی کشت پاییزه و ۹۷۰۰ هکتار کشت زمستانه است.

وی، از برداشت نخستین محصول گوجه فرنگی در استان خبر داد و بیان کرد: برداشت پاییزه محصول گوجه فرنگی خارج از فصل در مناطق بوشکان، تنگ‌ارم و جم آغاز شده و تاکنون ۱۵ هزار تن وارد بازار شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت در ماه آذر تا ۱۰ روز آینده تصریح کرد:در آذر ماه ۷۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر وارد بازار می‌شود.

عمرانی از پیش بینی تولید ۵۸۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خبر داد و افزود: برداشت گوجه فرنگی تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.

وی، قیمت این محصول را مورد اشاره قرار داد و گفت: اکنون قیمت گوجه‌فرنگی در مزارع استان بوشهر بین ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است که با برداشت در آذر ماه و فصل زمستان قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر پیک برداشت گوجه فرنگی از مزارع استان را دی‌ماه دانست و تصریح کرد: برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر در دی، بهمن و اسفند افزایش می‌یابد.

عمرانی با بیان اینکه گوجه فرنگی استان بوشهر به همه بازارهای داخلی عرضه می‌شود خاطر نشان کرد: بخشی از گوجه فرنگی استان بوشهر به کشورهای روسیه، افغانستان، پاکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.

زمان کشت و برداشت گوجه فرنگی در دیگر مناطق کشور در فصل‌های بهار و تابستان و این درحالی است که در استان بوشهر در اواسط تابستان کشت و در پاییز و زمستان برداشت می‌شود و به همین سبب گوجه فرنگی خارج از فصل مشهور است.

با ورود محصول گوجه فرنگی خارج فصل این استان به بازارهای نقاط مختلف کشور، شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !