سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | سال جهش تولید

کارگروه نظارت بر اماکن عمومی در کنگان تشکیل شود

فرماندار شهرستان کنگان گفت: کارگروه نظارت بر بازارها و اماکن عمومی شهرستان کنگان تشکیل شود و با متخلفان برخورد کند.

آخرین اخبار
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

سیدعلی پاک ‌نژاد صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان کنگان ضمن تبریک هفته بسیج اظهارداشت: امروز باید زندگی با کرونا را یاد بگیریم، خوشحال و خرسندم که با همکاری مردم شهرستان وضعیت شهرستان در قسمت نارنجی قرار گرفته است که امیدوارم با تداوم این همکاری‌ها بتوانیم از این وضعیت نیز بگذریم.

فرماندار شهرستان کنگان افزود: امروزه هرچه از تعداد بیماران بیمارستان کم شود بهتر می‌توان برای بیماران حاد کرونایی خدمات ارائه کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد و محدویت‌های ۳و۴ شامل آن‌ می‌شود افزود: کارگروه مشترک برای بازدید از بازارها و اماکن عمومی شهرستان تشکیل شود و تعطیلی عروسی‌ها و عزاداری‌ها به صورت جدی دنبال شود.

پاک‌نژاد عنوان کرد: خانه‌ باغ‌هایی که در آن‌ها تجمعات و مراسم عروسی و.. برگزار می‌شود شناسایی و با آن‌ها به صورت جدی برخورد شود.

فرماندار کنگان افزود: ادارات شهرستان در رعایت نکات بهداشتی کم کاری نکنند و به افرادی که فاقد ماسک هستند هیچگونه خدماتی ارائه ندهند و بانک‌ها نیز شامل این مصوبه هستند.

وی ادامه داد: از پلیس راهور و شهرداری در اعمال محدودیت‌های هفته پیش صمیمانه سپاسگزارم و این محدویت‌ها در سطح شهرستان ادامه داشته باشد و افراد متخلف جریمه شوند.

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان کنگان مطرح کرد: آرایشگاه‌ها و مراکزی که به برگزار کنندگان مراسم عروسی خدمات ارائه می‌دهند باید شناسایی و با آن‌ها برخورد کنند؛ همچنین حضور همراه بیمار کرونایی در بخش کرونایی بیمارستان مطلقا ممنوع است‌.

پاک‌نژاد کرد: برگزاری عروسی و مراسم تشییع جنازه در شهرستان در این دو هفته مطلقا ممنوع است و مسؤولان قضایی و نیروی انتظامی با متخلفان برخورد کنند، آرامستان‌ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

رییس شورای تامین شهرستان کنگان گفت: سمن‌ها و رسانه‌ها در فضای مجازی نسبت به آگاه سازی و تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام نمایند. دستگاه قضا با افرادی که به گروه‌های نظارتی تهدیدی وارد می‌کنند حتما برخورد کنند.

به گزارش فارس، تعطیلی پارک‌ها و بوستان‌های شهر و روستا، جمع آوری کودکان کار، رعایت پرتکل‌های بهداشتی از طرف صنوف، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در زمینه رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک توسط سمن‌ها و رسانه‌ها در فضای مجازی، تشکیل کارگروه نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با محوریت شبکه بهداشت و درمان، ممنوعیت فعالیت دو هفته‌ای گروه‌های شغلی ۳ و ۴ در شهرستان کنگان، تعطیلی آرامستان‌ها و پارک‌ها و بوستان شهری و روستایی، جلوگیری از برگزاری مراسمات عروسی و تشییع جنازه و برخورد با آرایشگاه‌ها، تشریفات و گل فروشی‌ها و مراکز خدمات دهنده به عروسی‌ها از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !