سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

رییس کمیسیون فرهنگی شورا

شورا از کتاب و کتابخوانی حمایت می کند/ دعوت عضو شورا از مردم برای مشارکت در چالش هدیه کتاب

عبدی گفت: کمیسیون فرهنگی شورای شهر بوشهر به جهت نهادینه کردن فرهنگ مطالعه با هدف توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر بوشهر برنامه‌ای تدوین و اجرا خواهد کرد.

آرشیو اخبار
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

رباب عبیدی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر شامگاه دیروز در آیین افتتاح بخش نابینایان کتابخانه خلیج فارس، گفت:  یکی ازاهداف کمیسیون فرهنگی شورا تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و ارتقا سطح سرانه مطالعه است. این موضوع با تعامل، همکاری و همفکری با سایر دستگاه‌های متولی فرهنگ امکان پذیر است.

عبیدی اظهار کرد: شهر و استان بوشهر افتخار پرورش مفاخر و مشاهیری دارد که امروز دارای شهرت ملی و جهانی هستند. داشتن بزرگان ادب در استان بوشهر نشان دهنده این است که مردم این دیار، اهل اندیشه و کتابخوانی هستند.

وی افزود: برای حمایت از فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمیسیون فرهنگی شورا در بودجه سال آینده اعتبار لازم به منظور خرید کتاب از مولفین بوشهری لحاظ می‌کند.

عضو شورای شهر بوشهر بیان کرد: حمایت از رویدادهای مترتب با کتاب و کتابخوانی و ایجاد کافه کتاب در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی، در قالب لایحه به صحن شورا پیشنهاد خواهد شد که در صورت تصویب، شهرداری اقدامات لازم برای معافیت عوارض مراکز فرهنگی و عرضه کتاب آن را اجرا خواهد کرد.

وی اذعان کرد: از همشهریان برای مشارکت در چالش هدیه کتاب به کتابخانه ها دعوت می‌کنم. هرشهروند می‌تواند به سهم خود نسبت به اهدا کتاب به کتابخانه ها برای پربار کردن گنجینه کتاب در شهر مشارکت داشته باشد.

 

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !