سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

فرماندار شهرستان بوشهر خبرداد؛

بوشهر تنها شهر قرمز استان در وضعیت کرونا/ محدودیت کرونایی از شنبه در بوشهر

جمشیدی گفت: در حال حاضر بوشهر تنها شهر قرمز استان معرفی شده و انتظار است با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در پایان طرح این شهرستان از این وضعیت خارج شود.

اجتماعی
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عباس جمشیدی فرماندار بوشهر صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان بوشهر گفت: تنها محل درآمد کتابخانه‌های عمومی از محل سهم نیم درصد درآمد شهرداری‌ها است، به همین دلیل شهرداران در پرداخت این سهم سهل انگاری نداشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه پرداخت نیم درصد از سهم درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی در قانون دیده شده است، شهرداران نسبت به انجام این وظیفه قانونی کوشا باشند و اجازه ندهند از ابزار دیگری برای اجرای این ماده قانونی استفاده شود.

جمشیدی اضافه کرد: توسعه فضای کتابخانه‌ای در مرکز استان بعنوان یک اصل فرهنگی که باعث رشد علمی، فرهنگی و تمدنی یک شهرستان قلمداد می‌شود ضروری است.

وی با اشاره به چالش اهدای کتاب اظهار کرد: همه شوراها، شهرداران، دهیاران مدیران دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی با پرداخت سهم خود و اهدای کتاب در این چالش و کار ماندگار شرکت کنند.

فرماندار بوشهر با اشاره به اجرای محدودیت‌های شدید کرونایی از روز شنبه، گفت: اجرای موفقیت آمیز این طرح در راستای کنترل بیماری و قطع زنجیره انتقال نیازمند همکاری و همراهی مردم است.

وی افزود: در حال حاضر بوشهر تنها شهر قرمز استان معرفی شده و انتظار است با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در پایان طرح این شهرستان از این وضعیت خارج شود.

فرماندار بوشهر اضافه کرد: هرچند براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روند ابتلا و بستری ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در استان کاهشی است اما کوچکترین سهل انگاری و ساده انگاری می‌تواند این روند را تغییر دهد.

 

انتهای پیام//

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !