یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حال و هوای «بندر دیر» در ۱۳ آبان متفاوت+ عکس

با وجود لغو شدن مراسم حضوری 13 آبان، مردم بندر دیر استان بوشهر به طرق مختلف با استفاده از فضای مجازی این روز را گرامی داشتند و با سردادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» نشان دادند.

آخرین اخبار
۱۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

شعار «مرگ بر آمریکا» نماد تنفر ملت ایران از دنیای استکبار و خوی وحشی‌گری آمریکای جهان‌خوار است که در ۴۰ سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی نه‌تنها کم‌رنگ نشده است، بلکه روزبه‌روز بر شدت آن افزوده می‌شود و دلیل آن سیاست‌های ضد بشری، اسلام‌ستیزی، چپاولگری، دخالت در امور سایر کشورها و کشتارهای بی‌رحمانه شیطان بزرگ آمریکا است.

روز ۱۳ آبان در تقویم کشور ما به‌عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده است که یادآور سه واقعه تاریخی در سه مقطع مهم از تاریخ این کشور است؛ تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه به‌واسطه اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون، کشتار بی‌رحمانه دانش‌آموزان در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸ در این روز رخ‌داده است.

هرساله مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان با حضور گسترده و باشکوه مردم در سراسر کشور برگزار می‌شد که امسال به‌واسطه شیوع ویروس منحوس کرونا تمامی برنامه‌های حضوری لغو و به‌صورت مجازی برگزار شد.

با وجود لغو شدن مراسم حضوری ۱۳ آبان، مردم ایران به طرق مختلف با استفاده از فضای مجازی این روز را گرامی داشتند و با سردادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» نشان دادند که همچنان پای عهد خود با انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و تا نابودی رژیم کفر و دنیای استکبار از پای نمی‌نشینند.

مزار شهدای گمنام شهر دیر صبح امروز میزبان مراسم مجازی یوم‌الله ۱۳ آبان و میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) بود و پس از این مراسم، کاروان استکبارستیزی شامل دو خودرو که بنرهای محکومیت اقدام موهن رئیس‌جمهور فرانسه در اهانت به ساحت پیامبر مهربانی‌ها و همچنین شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» بر روی آنها نصب شده بود، در خیابان‌ها به حرکت درآمدند و فریاد استکبارستیزی در فضای شهر طنین‌انداز شد.

بسیج جامعه زنان شهرستان دیر نیز درب حوزه بسیج با برپایی ایستگاه استکبارستیزی و آتش‌زدن پرچم آمریکا نفرت و انزجار خود را از خوی استکباری آمریکای اسلام‌ستیز به نمایش گذاشتند و اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) را نیز محکوم کردند.

 چند نفر از دختران نوجوان بسیجی نیز با دردست‌داشتن پلاکاردهایی حاوی شعارهای استکبارستیزی در بلوار ایستاده‌اند و این‌گونه نفرت خود را از آمریکا نشان می‌دهند.

 پرچم آمریکا و اسرائیل و تصویر رئیس‌جمهور اسلام‌ستیز فرانسه بر روی آسفالت خیابان نصب شده و خودروها ازروی آنها رد می‌شوند.

امام‌جمعه بندر دیر در همایش استکبارستیزی که به‌صورت مجازی از مزار شهدای گمنام بندر دیر برگزار می‌شد، با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)، اظهار داشت: باید از شخصیت پیامبر اسلام الگو گرفته و ایشان را اطاعت و نصرت نماییم به این مضمون که از ساحت مقدس آن حضرت دفاع کنیم و در مقابل کسانی که به نام آزادی بیان به آن حضرت اهانت و جسارت می‌کنند، بایستیم.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی افزود: وظیفه ما دفاع از ساحت مقدس آن حضرت با افشاگری و روشنگری نسبت به چهره مدعیان دروغین آزادی بیان است و در امت اسلامی نیز به تبعیت از پیامبر وحدت خود را تقویت کنیم.

وی با گرامیداشت ۱۳ آبان‌ماه روز استکبارستیزی، عنوان کرد: در این روز سه واقعه تاریخی تبعید حضرت امام (ره) به دلیل اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون، کشتار دانش‌آموزان خواستار بازگشت حضرت امام (ره) و سالروز تسخیر لانه جاسوسی است که ابهت و اقتدار و هیمنه آمریکا درهم‌شکسته شد.

امام‌جمعه بندر دیر با بیان اینکه سفارت آمریکا مرکزی برای هدایت عملیات خراب‌کارانه و تجزیه‌طلبی در کشور بود، خاطرنشان کرد: اغتشاشات و آشوب‌هایی که در سطح کشور بود از همین لانه جاسوسی آمریکا هدایت می‌شد.

وی با اعلام اینکه روز ۱۳ آبان روزی بسیار بزرگی در تاریخ انقلاب ما است، افزود: ما امروز در ۱۳ آبان ۹۹ شاهد هستیم که رژِیم آمریکا روبه‌زوال و فروپاشی و افول این کشور آغاز شده است.

حسینی با اشاره به اینکه امروز در بحث انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، آنها مورد تمسخر جهانیان واقع شده‌اند، افزود: کسانی که به انتخابات آمریکا دل‌بسته‌اند و فکر می‌کنند که اگر این آقا رأی بیاورد چه می‌شود، این‌ها هشدار رهبر معظم انقلاب را باید مجدداً بشنوند و درس بگیرند که دل سپردن به بیگانگان چه دموکرات و چه جمهوری‌خواه، خودفریبی است و ما در چهار دهه از پیروزی انقلاب تاکنون هیچ خیری از آمریکایی‌ها ندیده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه ما نباید دلمان را به این مسائل خوش کنیم، ابراز کرد: با بیداری، هوشیاری، بصیرت و استقامت ملت ما شاهد زوال آمریکا و حکومت خودکامه آمریکا خواهیم بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دیر نیز در این مراسم مجازی، گفت: امروز در تاریخ کشور ما روزی به‌یادماندنی است و هیمنه و قدرت آمریکا شکست و عزت ملت ایران زنده شد.

مصطفی فخرایی با اعلام اینکه امروز آمریکا بر سر انتخابات در آستانه جنگ داخلی است، افزود: شعار «مرگ بر آمریکا» همیشه زنده است و ملت بزرگ ایران هم‌زمان محکم و استوار و قاطع «مرگ آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دهد و این شعارها را فراموش نخواهیم کرد.

 وی بیان کرد: ما امروز در جنگ اقتصادی هم قرار داریم و از همه مسؤولین می‌خواهیم مجاهدانه حاضر شوند و امید به خارج نداشته باشند و در بعد اقتصادی در صحنه و یاری‌گر ملت باشند تا از این مرحله مهم تاریخی نیز عبور کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دیر اضافه کرد: نتیجه انتخابات آمریکا هرچه باشد برای ما فرقی نمی‌کند و سگ زرد برادر شغال است.

وی تأکید کرد: ملت ما در مقابل آمریکا فرهنگ مقاومت را در پیش گرفته و در کنار ولایت‌فقیه و رهبری فرزانه انقلاب تا نتیجه نهایی به‌پیش می‌رود.

منبع: فارس

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !