شنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

برگی از جنایات آمریکا در خلیج فارس؛

 بمباران نیروگاه و جزیره خارگ تا به زانو درآوردن سربازان آمریکایی در بوشهر

آمریکا به واسطه دشمنی که با جمهوری اسلامی ایران دارد، جنایت های بسیار بزرگی از جمله بمباران نیروگاه اتمی و حتی ورود سربازانش به آبهای سرزمینی خلیج فارس را رقم زد اما جوانان غیور و سروقامتان این دیار با برخورد قاطع مانعی بر جولان آمریکای جنایتکار شدند.

آرشیو اخبار
۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آمریکا از سالهای بسیار دور اقدامات جنایتکارانه خود را علیه بشریت آغاز کرد و خون بسیاری از مردمان مظلوم و کودکان بی‌گناه را برای رسیدن به اهداف خلاف حقوق بشری خود ریخت.

با توجه نزدیک شدن به ۱۳ آبان روز مبارزه با استعمار به چند نمونه از جنایت های آمریکا در استان بوشهر اشاره می کنیم.

حماسه شهید مهدوی و یارانش در دفتر خاطرات آمریکا ثبت شد

نادر مهدوی، یکی از ستاره‌های درخشان تاریخ معاصر ایران است که شباهت زیادی به مردان افسانه‌ای و اسطوره‌ها دارد. او به همراه بزرگمرد دیگری به نام سردار بیژن گرد، درس عبرتی ماندگار به ناوهای دریایی آمریکا دادند.

اولین کاروان از نفتکش‌های کویتی آن‌هم با پرچم آمریکا و اسکورت کامل نظامی توسط ناوگان جنگی این کشور در تیرماه سال ۱۳۶۶ به راه افتادند. در این بین، دولت آمریکا عملیات سنگینی را در ابعاد روانی، تبلیغی، سیاسی، نظامی و اطلاعاتی جهت انجام موفّقیت‌آمیز این اقدام انجام داده بود. در این کاروان، نفتکش کویتی اَلرَّخاء «با نام مبدّل بریجتون» حضور داشت که در بین یک ستون نظامی، به‌طور کامل، اسکورت می‌شد. این نفتکش، در فاصله ۱۳ مایلی غرب جزیره فارسی، در اثر برخورد با مین‌های کار گذاشته شده توسط سردار شهید مهدوی و یارانش، منفجر شد به طوری که حفره‌ای به بزرگی ۴۳ مترمربع در بدنه آن ایجاد گردید.

اما نبرد اصلی چند ماه بعد اتفاق افتاد؛ عصر روز پنج‌شنبه‌ ۱۶/۰۷/۱۳۶۶سردار شهید نادر مهدوی همراه با تنی چند از همرزمانش نظیر سردار شهید غلامحسین توسلی، سردار شهید بیژن گرد، سردار شهید نصرالله شفیعی، سردار شهید آبسالانی، سردار شهید محمدیها، سردار شهید مجید مبارکی و عده‌ای دیگر، جهت انجام گشت‌زنی و حفاظت از آب‌های نیلگون خلیج‌‌فارس، با استفاده از دو فروند قایق تندرو توپدار به نام بعثت و یک فروند ناوچه به نام طارق به سمت جزیره فارسی حرکت می‌کنند.

سال ۹۴ دوباره آمریکا در برابر شیرمردان بوشهری زانو زد

دیماه سال ۹۴ دو فروند شناور نظامی آمریکایی که به آبهای جمهوری اسلامی ایران از محدوده خلیج فارس وارد شده بودند توسط پاسداران انقلاب اسلامی بوشهر در حوزه جزیره فارسی دستگیر شدند که بازخورد رسانه ای گسترده ای در سطح جهانی داشت.

برخی از رسانه های آمریکایی خبر جاسوسی این نظامیان داده بودند و برخی دیگر نیز به نقل از مقامات آمریکایی ایران را تهدید می کردند که نهایتا بعد از بازجویی های انجام شده به دستور مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این نظامیان به همراه همه تجهیزات خود در آبهای خلیج فارس به یک کشتی آمریکایی تحویل داده شد.

این حرکت که به گفته فرماندهان نیروی دریایی سپاه “کار خدا” بوده است در بین مردم کشور بخصوص استان بوشهر غرور و نشاطی ایجاد کرد که جشن هایی در کشور برگزار شد.

این اقدام پاسداران که توانستند بدون شلیک حتی یک گلوله دوفروند شناور ۱۰۰ درصد نظامی به همراه ۱۰ نفر از افسران ویژه و ارشد گارد نیروی دریایی آمریکا را دستگیر کنند و ابر قدرت جهان را در مقابل شیرمردان بوشهری و پاسداران مرزهای جمهوری اسلام ایران در بیاورد، کار خدا بود و بار دیگر نشان دادند بوشهر همچنان با سابقه دوقرن مقاومت در برابر استعمار ایستاده است.

 

در هشت سال دفاع مقدس رژیم بعث عراق با حمایت آمریکا طی چند مرتبه استان بوشهر را بمباران کرد و باعث از بیین رفتن بسیاری از مردم بی‌گناه شد.

بمباران فرودگاه بوشهر به دستور آمریکا توسط صدام

رژیم بعثی در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ خورشیدی همزمان با بمباران فرودگاه مهرآباد تهران و عبور دادن نیروهای ارتش خود از مرز و ورود به خاک ایران، رسماً علیه ایران اعلام جنگ داد. پس از آن بلافاصله عراق با حمایت آمریکا  به فرودگاه بوشهر حمله و بخش قابل توجهی از باند فرودگاه و ساختمان اصلی تخریب شد.

اختلال در صادرات نفت خارگ به واسطه بمباران هوایی

جزیره خارگ قلب تپنده صنعت نفت ایران است؛ قلبی که هر تپش آن بازگو کننده ناب‌ترین حماسه‌های زن و مرد خارگی و دلاور مردان صنعت نفت، نیروهای خدوم سپاه و ارتش ایران اسلامی است.

اسکله آذرباد جزیره خارک و نفتکش الکسانه راکریف که از مهمترین تاسیسات نفتی ایران بود مورد حمله هواپیماهای دشمن قرار گرفت و باعث شد اسکله های ۱۱و۱۲ نشست و اتاق کنترل دچار آتش سوزی شود. در این حمله هوایی اسکله ۱۱ حدود ۸۰درصد دچار آسیب شد.

عراق در طول جنگ به وسیله جنگنده‌های آمریکایی به اندازه روزهای جنگ به جزیره استراتیژیک  خارگ حمله کرد.

شلیک موشک‌های آمریکایی به نیروگاه بوشهر

روز ۲۳  بهمن حدود ساعت ۱۹هواپیماهای عراقی به نیروگاه اتمی بوشهر حمله کردند. در این حمله به سایت نیروگاه آسیب وارد شد و یک سرباز از نیروی دریایی ارتش به شهادت رسید.

تاسیسات نیروگاه اتمی را در بوشهر مورد هدف حمله موشکی خود قرار داد. در این روز حملات زیادی را به نیروگاه تدارک دیده بود. طی این حملات تعدادی از کارشناسان نیروگاه کشته و زخمی شده و خسارات قابل توجهی به نیروگاه وارد آمده و دیوار بتونی آن آسیب دیده است.

روز ۲۶ فروردین دوباره به نیروگاه اتمی حمله و بمباران شد. در این روز نیروگاه اتمی بوشهر در چند نوبت توسط جنگنده­های عراقی هدف بمباران قرار گرفت. و خسارت دید.

به شهادت رسیدن سفیر فرهنگی ایران در آمریکا به دستور CIA

شهید حجت الاسلام محمدحسن ابراهیمی فرزند شیخ حسین ابراهیمی از روحانیون مبارز شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر و مادرش انسیه روان بُد و اصالتاً اهل شهرستان دشتی است.

شهید ابراهیمی رایزن فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و مدیر کالج مطالعات اسلامی در کشور گویان، آمرکای جنوبی از جمله شهدایی است که در راه خدمت و نشر ارزش های اهل بیت و انقلاب اسلامی در سراسر دنیا از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و همواره خاری در چشم دشمنان اهل بیت و انقلاب اسلامی به شمار رفته است و در نهایت به دست عمّال و مزدوران استکبار جهانی و به دستور مستقیم  CIA به شهادت رسید.

وی از جمله شهدای انقلاب اسلامی است که با وجود تلاش‌های فراوان برای پیشبرد انقلاب در کشورهای دیگر اما همچنان و بعد از گذشت شانزده سال از زمان شهادت ایشان، همچنان مغفول و گمنام مانده است. شهادت این شهید بزرگوار نیز تا کنون در هاله‌ای از ابهام می باشد.

 

به شهادت رساندن سفیر فرهنگی ایران در پاکستان به دستور آمریکا

شهید صادق گنجی در سال ۱۳۴۲ در شهر فسا متولد شد و در سن هشت سالگی پدر خود را از دست داد. دوران تحصیل راهنمائی خود را در مدرسه راهنمائی ارشاد برازجان سپری کرد. وی سال ۱۳۵۶ به استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران درآمد  و پس از مدتی براساس توانمندی که داشت، به عنوان رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور پاکستان منصوب شد.

وی دارای آثار زیادی شامل: نگارش و ترجمه چندین کتاب به زبان اردو، یادداشت نگاری‌های روزانه و سلسله اطلاعات و گزارش‌های کاری‌ای است که حاصل تلاش‌های سه سال و نیمه‌اش در لاهور بود.

روز ۲۹ آذرماه سال ۶۹ در مراسم تودیع که از طرف ادبا، نویسندگان، شعرا و خبرنگاران در هتل اینترنشنال لاهور برگزار شده بود، این شهید به منظور شرکت در جلسه ساعت هفت و ۴۵ دقیقه جلو درب هتل می‌رسد و به محض پیاده شدن از ماشین، به دستور و هماهنگی دولت وقت آمریکا مورد هجوم وحشیانه چند تن از ایادی استکبار جهانی و وهابیون ملحد قرار می گیرد و با رگبار دشمن به خون خویش می‌غلطد و خون پاک و مطهرش، زمین لاهور را برای همیشه رنگین می کند.

این موارد برخی از جنایت‌‌های آمریکا در استان بوشهر است که به واسطه برخی گاوهای شیره خود در چند نقطه استراتیژی انجام شده است و در ادامه به گفت و گو کوتاهی با دو کارشناس سیاسی در خصوص جنایات آمریکا خواهیم نشست.

آمریکا جریان و تفکری است که ذاتاً مذاکره با آن باطل است

عبدالرحیم افروغ مسئول انجمن اسلامی دانش آموزی، گفت: امروز تعداد سرخ پوست در آمریکا زندگی می‌کنند که شاهد نسل کشی آنها توسط آمریکا هستیم و در کنار آنها به سمت از بیین بردن سایر نژادها هستند.

افروغ افزود: آمریکا جریان و تفکری است که ذاتاً مذاکره با آن باطل است. امام با شعار مرگ بر آمریکا با آنها برخورد کرد و در مکتب امام(ره)، آمریکا باطل است.

وی با اشاره به اینکه شعار مرگ بر آمریکا تا قیامت ادامه دارد، تاکید کرد: امروز مبنای نفوذ آمریکا فکری است و تلاش دارد در همه ملت ها نیرو پرورش دهد که با اجرای طرح ۲۰۲۰ برنامه ای بلند مدت برای تربیت نیروی انسانی در جامعه است.

این فعال سیاسی استان بوشهر بیان کرد: اجرای طرح ۲۰۲۰ عملا تحقق اهداف آمریکا با تفکر کاملاً غیر اسلامی و غربی است و فقط گوش به فرمان دستور آمریکا باشد.

وی تصریح کرد: داستان نفوذ شیفته و دلداده فرهنگ آمریکا است که غرب تلاش دارد در سراسر دنیا این فرهنگ ایجاد شود و در همه مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر نفوذ کنند.

اما با شعار مرگ بر آمریکا هیمنه دشمن را در جهان شکست

مهراب کیانی کارشناسی ارشد علوم سیاسی در گفت و گو با سپاس، با اشاره به جنایایت آمریکا، اظهار کرد: شمارش جنایت های آمریکا از عدد و رقم خارج است، اما مهمترین آن کشتن، از بین بردن و نسل کشی ها است. هر کجا که منافع آنها باشد بمب اتم می سازند و نژادها برای آمریکا معنی ندارد.مسائلی که در جامعه وجود دارد، اندیشکده‌های حق و باطل را قبول ندارند و در حوزه دیپلماسی به این دو موضوع اعتقادی ندارند.

کیانی تصریح کرد: در اواسط دوره قاجار آمریکا را به عنوان یک کشور خوب تلقی می کردیم که مشاور اقتصادی از آمریکا گرفتیم و دستاورد خوبی داشت. اما امروز این گونه نیست.

وی با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا، افزود: امام(ره) ادبیاتی از آمریکا در دنیا مطرح کرد که امروز در جهان ثابت شده است، امام(ره) با شعار مرگ بر آمریکا هیمنه و ابر قدرتی آمریکا را شکست.

فعال سیاسی استان بوشهر اذعان کرد: موضوع ما با آمریکا خوی استکباری است. هواپیما ما را منفجر کرد، در جنگ تحمیلی جوانان ما را شهید کرد، در حوزه اقتصادی و سیاسی ضربه وارد کرد. آمریکا اگر دست از سیاست های غلط بردارد، قطعاً مرگ بر آمریکا وجود نخواهد داشت. امروز مرگ بر آمریکا، مرگ بر خوی شیطانی است.

کیانی خاطرنشان کرد:  تحریم اقتصادی در حوزه معیشت مردم اثرگذار است اما تحریم ها دلیل اصلی مشکلات نیست، بلکه اکثریت مشکلات به دلیل بی مدیریتی در کشور است. چرا دولت متوجه نشد دشمن در حال دشمنی است و برای مقابله با جنگ اقتصادی آماده نشد و با دشمن پیاده روی و در چهره آنها لبخند زد.

وی گفت: تحریم اثرگذار است اما دولت باید برنامه ای برای دور زدن تحریم ها داشته باشد. چند سال شعار اقتصادی مطرح می شود، چند سال است رهبری اعلام می کند وابسته نفت نباشیم. اثر تحریم ها وابسته به این است که در حوزه اقتصادی هیچ اقدامی صورت نگرفت.

انتهای پیام//


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !